9 sammu parema uneni

 

Parim viis enda eest hoolitsemiseks on kosutav uni, sest hea uni on tervise oluliseks alustalaks. Nende lihtsate näpunäidete abil saad järgmisel ööl veelgi paremini magada.

 

LÕÕGASTAVAD ÕHTURUTIINID

 

Pärast aktiivset päeva tasub lõõgastumisest teha harjumus – võta imeline mullivann, siruta end joogamatil või tee rahulik õhtune jalutuskäik enne magamaminekut.

Õhtuti on parem ärrituse taset vähendada, seega väldi rasket treeningut ja elektroonika kasutamist enne magamaminekut. Ka töötamine ja isegi põneva filmi vaatamine võib une kvaliteeti halvendada. Keha ja vaim rahunevad, kui hämardad valgustust ning naudid näiteks lõõgastavat lõhnaküünla lõhna, loed head raamatut või kuulad rahulikku muusikat.

                         

 

 

 MITMEKESINE TOITUMINE

 

Toiduvalikul on samuti oluline mõju une kvaliteedile. Jälgi, et toitumine oleks piisavalt mitmekesine ja täidaks Su organismi vajadusi. Väldi raskeid eineid vähemalt 2 tundi enne magamaminekut. Ööune võivad rikkuda nii alkohol kui ka kofeiini sisaldavad joogid, selle asemel võta parem tass kummeliteed, mis on rahustava toimega.

 

         

 

RAHUSTAV ÕHKKOND

 

Magamistuba peaks olema pime, jahe ja vaikne. Puhtas ja rahulikus keskkonnas on lihtsam maha rahuneda, seega eelista magamistoa interjööris harmoonilist värvilahendust ja rahulikku atmosfääri. Lõõgastava puhkepaiga loomiseks panusta funktsionaalsetesse panipaiga lahendustesse. Dekoratiivsed padjad ja pehmed pleedid lisavad magamistuppa pehmust ning valgust saab vähendada pimendavate kardinate abil. Samuti varjab tõhusalt valgust unemask ja toob magamistuppa luksusliku hotellitunde.

         

NATURAALSED MATERJALID 

 

Ilus ja kvaliteetne voodipesu muudab voodi kutsuvaks. Head und hindava inimese jaoks on esimeseks valikuks hingavad looduslikud materjalid, näiteks orgaaniline puuvill.

Kui unistad luksuslikult siledast voodipesust, sobib ideaalselt tihedalt kootud perkalist puuvillane voodipesu. Kergesti hooldatav lina on seevastu loomulikult veidi kortsuv materjal, mis ei vaja triikimist, vaid toob kerge pehmuse.

        

 

PAITAVALT PEHMED ÖÖRIIDED

 

Ilus ja mugav ööriietus suurendab unerõõmu. Ööriiete valikul tasuks samuti eelistada meeldivaid looduslikke materjale, mis soojendavad, kuid ei aja higistama. Näiteks luksuslikult sile siid ja mõnusalt pehme puuvill tunduvad naha vastu nii imeliselt, et vaevalt jõuad ära oodata, millal ööriided selga saad. Isegi külmetavad varbad ei sega uinumist, kui jalga tõmmata pehmed soojad sokid.

 

  

 

 

 

LOO MEELEOLU VÄIKESTE AKTSENTIDEGA 

 

Oma magamistoa sisustamiseks tasub aega võtta ning luua tõeliselt lõõgastav ruum, kus saab puhata ning taastuda.  Magamistoa õdusaks muutmisel on suur roll valgustusel, pehmemat meeleoluvalgust saab lisada sobiva lambiga. Kunst seinal on ideaalne lisa magamistoas meeleolu loomisel, seega tasub valida selline teos, mis tekitab sümpaatseid tundeid ning samas sobib interjööri.  Minimalistlikud detailid nagu pildiraamid, vaasid ja dekoratiivesemed lisavad toale isikupära ning silmailu. 

 

      

 

 

TUGEVALT TOETAV PADI

 

Kvaliteetsesse patja tasub investeerida, sest see mõjutab magamist kõige rohkem. Sobiva padja abil kohandad kogu oma magamisasendi ideaalseks, samas kui valest peaasendist tingitud kehva unekvaliteeti ei saa parandada ka parima padjaga. Kui padi on piisavalt tugev ja õige kõrgusega, on kael pingevaba ja sirge. Nii lõdvestub kogu keha ja saad täieliku puhkuse, mida vajad.

Padi vali vastavalt magamisasendile, kehatüübile ja eelistustele: külili magaja vajab kõrgemat patja kui selili magaja ning üks vajab kindlamat, teine ​​aga pehmemat tuge.

 

 

UNISTUSTE TEKK

 

Täiuslik tekk pakub magajale turvalist ja pehmet tunnet, kus temperatuur püsib paras kogu öö. Keha eritab kogu öö niiskust ja soojust, mis tõstab temperatuuri teki all. Seetõttu on oluline, et tekk ise ei oleks liiga palav. Igaühe individuaalne soojavajadus ja teisalt toa temperatuur määrab, kui sooja tekki vajad.

Tekk mõjutab ka unekogemust, seega mõtle, kas magaksid paremini õhulises pehmuses või naudiksid raskema teki rahustavat toimet.

 

  

 

PUHTUST JA VÄRSKUST TUPPA

 

Puhtas ja värskes voodis on uni hea, seega jälgi voodipesu vahetusintervalli, tuuluta voodipesu regulaarselt ja tõmba voodipesu vahetades alati voodi üle tolmuimejaga. Voodilinadest eralduvat tekstiilitolmu saab vähendada triikimisega, mis seob kiud kanga pinnaga. Tekki on soovitatav pesta paar korda aastas, patja ja madratsikatet neli korda aastas. 

 Värske siseõhk aitab samuti hästi magada, seega panusta ka magamistoa õhukvaliteeti. Õhupuhastaja aitab saaste vastu, õhuniisutaja aga liigkuiva siseõhu puhul, mis on talvekuudel tavaline probleem.