Krissi 10 nippi moekaks heaoluks

Heaolu peitub ka enesega rahulolus ja heas väljanägemises. Kodumaise ehtebrändi New Vintage by Kriss looja ja loovjuht Kriss Eglite jagas meiega, kuidas ta alati stiilne välja näeb ja  millest oma igapäevases riietevalikus lähtub.

 

 

10 nippi moekaks heaoluks

1. Valge särk – T-särk või triiksärk (tihti leian lemmikud hoopis meesteosakonnast XS-suuruse valides). Kuidagi on alati nii mõnus “värske” olla, kui just triigitud ja säravvalge särgi selga panen. Puhas, värske, stiilne.

2. Triibud – mul on kindlasti kapis kõige rohkem Breton triibuga toppe ja igal kevadel ning suvel leian ma ikka ühe veel, mida kindlasti on juurde vaja, sest täpselt sellist ju riidekapis ei ole. Ma isegi ei tea, kust see meeletu triibuarmastus tuleb. Pean vist oma geene siinkohal süüdistama. Mu emale ja ka mõlemale õele meeldib triipe kanda. Lihtsalt see triibuline topp tekitab sellise mõnusa parisian chic tunde.

3. Pehme kašmiirkampsun – minu lemmikud on kardiganid. Ja eelistatavalt mingis klassikalises toonis – kaamelikarva, must, hall, tumesinine, helehall. Selline mõnus natuke pikem ja pigem boyfriend cut, mida saad kanda igapäevaselt nii teksade kui kleidiga. Ja samas on supermõnus õhtul selles ennast kerra tõmmata ja lastele raamatut hobune Henryst lugeda.

4. Tossud – neid olen ma alati armastanud, sest mulle meeldib selline natuke casual touch. Juba mõnda aega on erilised lemmikud klassikalised Stan Smithid ja Converse’id. Kannan neid nii teksade, laia viigipüksi kui ka kleitide ja seelikutega. Mugavus = Feel Good!

5. Vihmamantel ehk trench coat – igavesti klassikaline ja cool. Isegi, kui olen magamata ja kiiruga midagi suvalist selga tõmmanud (seda juhtub kahe väikese lapse kõrvalt palju tihedamini, kui ma tunnistada tahaks), siis trench coat teeb kuidagi kohe asja ägedamaks ja šikimaks.

6. Hästi istuvad teksased või laia säärega püksid – eriti meeldib neid kanda just selle sama triibulise topi või valge särgi, Stan Smithide ja kašmiirist kampsuni ja trench coatiga. Sobib meie kliimasse põhimõtteliselt aastaringselt ja ma ei mäleta, millal see kombo out-of-fashion oleks olnud. Ja noh, “feels good to be fashionable”.

7. Minimalistlik lihtsalõikeline ja natuke üle põlve pikkusega kleit – lemmikuteks ikka must või tumesinine. Kindlasti peaks kleidil olema taskud! Ma arvan, et ma ei ole ainuke, kellel on tasku-„kiiks“. Ja üle põlve pikkus on mõnus, sest ei pea kogu aeg kontrollima, kuidas istud või astud. Lühema pikkuse puhul peab ikka peas kogu aeg tiksuma, et liiga pikka sammu ei võtaks või kuidas autosse istud jne. Lisaks sobivad sellised kleidid ikka ja jälle kandmiseks nii tossu kui ka kontsakingaga.

8. Mustrid ja rõõmsad värvid – erkroheline, fuksia, leopard, kollane, leekivpunane, lillemustrid jne. No need lihtsalt teevad tuju heaks. Neid saab lisada täpselt nii palju, kuidas parajasti tuju on – pealaest jalatallani või lihtsalt mõne detaili (kingad, kott, siidrätik, jne).

9. 7 cm kontsaga kingad. Minu jaoks on 7 cm see kontsakõrgus, mis on täpselt nii mugav, et võin nendes päev läbi ringi joosta. Iga cm sellest edasi tähendab minu jaoks aina lühemat aega, mis ma viitsin nendes kingades olla ja ma põhimõtteliselt enam ei ole nõus kandma kingi, mis mulle kogu aeg sosistavad: “Varsti saab koju, siis saad meid jalast ära võtta”. Ja värvi mõttes sobib kõik alates leopardist või erkrohelisest kuni klassikalise konjaki/musta ja hallini.

10. Sõnumiga ehted, sest mis saab olla mõnusam kui väike meeldetuletus kaelas või randmel, et “kõik on võimalik” või “elu on äge”.