Magnus Heinmets: Õige riietus on eduka päeva alus!

Magnus Heinmets on fotograaf, kelle nimi vilksatab ka erinevate telesaadete lõputiitritest ning teda võib tihti leida nii videokaamera tagant kui ka eest. Talle meeldib reisida eksootilistes paikades (päike ja seiklused!), kuid sama kirglikult armastab ta kodumaist loodust, eriti rabasid, kus ta sageli telkimaski käib.

Just loodus on Magnuse jaoks see hea koht, milleta ta hakkama ei saa. Samas tuleb arvestada, et öise raba nautimiseks tuleb vastavalt riietuda. Ja kui töö viib pulmapidu jäädvustama, siis seal kehtivad hoopis teised reeglid… Enda riidekapist ja stiilist Magnus meile räägibki.

 

 

Magnus Heinmetsa moelemmikud

1. Rõhk on kindlasti mugavusel, sest sageli on päevad pikad ja peab palju ringi liikuma. Seega ei saagi olla parimaks valikuks midagi muud kui T-särk, mõnus pehme püks ja ketsid.

Loomulikult on mu riidekapis ka rohkelt erinevaid riideid smart casual ja black tie ürituste jaoks, sest töö käigus tuleb sageli kanda triiksärki ja viisakaid kingi. Pulmad ning nn firmaüritused nõuavad kindla etiketi järgimist, vähemalt minule endale meeldib viisakalt riietuda ja reeglitest kinni pidada.

2. Kummutil on enam kui neli käekella, millest üks tavaliselt töötab. Kuna täpsus on minu töö puhul oluline, siis käekellata ma välja ei lähe.

3. Head jalanõud on eduka ja mõnusa päeva alus. Arvestades Eesti kliimat, siis just sobiv jalanõuvalik on väga oluline. Eriti sel hetkel, kui maale sõites torman mudasele põllule metskitsesid pildistama.

4. Loodusesse minnes kehtivad riietusele erireeglid. Matkasaabas, kindlasti mugav ja suurte taskutega jope, mis pikema jalutuskäigu ajal hingaks, kuid samas hoiaks sooja, super-hüper fotokott, kuhu mahub nii mõndagi huvitavat peale fotovarustuse. Vihmakeep koos lisasärgi, kinnaste ja mütsi ning toiduvarudega on ka kindlasti kaasas. Viimasel korral looduses käies õnnestus esimest korda selle pika 10 fotografeerimis-aasta jooksul vette kukkuda. Hea oli, et autos olid varujalanõud ja püksid kohe võtta.

5. Liialt klanitud ja „oot-ma-käin-enne-trenni-pesemas-ära“-stiil on minu jaoks liig. Elementaarne hügieen ja puhtad korralikud riided on muidugi olulised, kuid üle ei maksa mängida. Sageli näen tänaval inimesi, kes riietuselt pakuvad pisut üle, kuid hing sees on hoopis teine, kui riietus välja näitab.

Minu isiklik lemmik igapäevases riietuses on smart casual – pruun king, teksad, pruun vöö, T-särk või triiksärk ja pintsak. Pintsak peab muidugi olema mugav, sest minu töös on liikumine väga oluline.

6. Stiilne mantel on alati garderoobitäienduseks hea valik, eriti arvestades Eesti ilma. Kindlasti lisandub sel kevadel ka minu riidekappi mõni piisavalt mugav mantel.

7. Tuleb tunnistada, et enamasti käin ma šoppamas koos enda tüdrukuga. Tal on hea „silm“ ja nii saame kiirelt ostudega hakkama. Koos on nii või naa lõbusam.

Aga eks vahel ikka eksib ka minu elukaaslane mu särgi sisse ära. Ilmselt sellepärast, et meeste särgid on seljas üldjoontes lihtsalt pisut suuremad ja mugavamad. Müts, kindad või matkapüksid on tavalised asjad, mida enda sahtlist talle samuti heal meelel selga jagan, et koos loodusesse minna.