#minemetsa eesti disaineritega

 

10. maist on Stockmannis avatud Eesti metsa väärtustavate moe- ja aksessuaaridisainerite ning ilubrändide ühine hüpikpood, mis on osa ettevõtmisest “Mine metsa!”. See aktsioon on osaliselt loominguline ood kodumaisele metsale ning samas meeldetuletus, et eestlastel on veel õnn nautida loodust ja kõike seal leiduvat vabal ning harjumuslikul moel. Ostes “Mine metsa!” kapselkollektsiooni raames loodud toote, soetab ostja ka samas ühe noore puu, mille disainerid kevadel talgute korras istutavad.

Ettevõtmisega on liitunud mitmed armastatud kodumaised moe- ja aksessuaaridisainerid nagu näiteks NVbyK, KÄT Design, Piret Ilves, KUMA Design, Kadri Kruus, Triinu Pungits, Pohjanheimo, Happy Bows ja Tallinn Dolls, lisaks annavad oma panuse kohaliku metsa hüvanguks ka sisustusaksessuaaride bränd Valhalla Living ja luksuslik nahahooldussari D’DIFFERENCE. Lähiajal on „Mine metsa!“-ettevõtmisega ühinemas veel teisigi kodumaiseid moedisainereid!

 

 

Idee algataja, NVbyK loovjuht ning asutaja Kriss Eglite sai “Mine metsa!” ettevõtmiseks inspiratsiooni shinrin-yoku metsateraapiast, millele pandi alus 1980ndatel Jaapanis. Uuringud on tõestanud, et värskes metsaõhus viibimine põhjustab muutuseid meie immuunsüsteemis ning alandab stressihormoone. Kriss rõhutab: „Meil, eestlastel on veel võimalus käia metsas just sel ajal, kui me seda soovime ning nautida selle teraapilist mõju tasusid maksmata ning teraapiagruppi registreerimata. Seega – hoiame seda hindamatut väärtust, mis meile on antud!“

Ka meie toetame aktsiooni, soetades istutamiseks puid. Tee sina sama!