Sandra Palmi heaoluretsept: tee kodu mõnusaks!

Sandra Palm on fotograaf, kelle stiilitunnetus ja hea maitse kajastub lisaks fotodele (ning riietusele) ka tema kodus. Olles kujundanud endale skandinaavialikult minimalistliku, kuid samas ääretult elegantse kodu, on kahtlemata hea mõte õppust võtta tema sisustussoovitustest.

 

 

Sandra harmoonilise kodu retsept:

1. Investeeri klassikasse. Kui disain on end juba aastakümneid tõestanud, siis tõenäoliselt ei lähe see moest ka järgnevatel aastakümnetel. Lisaks sobitub disainiklassika erinevate interjööridega. Vali näiteks Iittala, Marimekko või Eva Solo.

2. Kvaliteetsed kokkamistarvikud teevad kindlasti kodus olemise ja toiduvalmistamise protsessi palju-palju mõnusamaks. Head noad, potid-pannid, lõikelauad jne peavad soodsatest alternatiividest mitu korda kauem vastu ning muudavad kokkamise nauditavaks. Vali näiteks Fiskarsi Rotisser sarja pannid või Casa Stockmanni köögiriistad.

3. Küünlad! Pole paremat meeleoluloojat kui küünlad ja seda aastaringselt. Pea silmas, milline on küünla põlemisaeg, et küünal põleks ühtlaselt lõpuni ja oleks tilgavaba. Kindluse mõttes küsi müüjalt üle. Suurepäraseks valikuks on Villa Stockmanni suur klaasanumas lõhnaküünal, mida boonusena saab hiljem kasutada näiteks kuivainete hoiustamiseks.

4. Klassikaliste ühevärviliste nõude asemel proovi vahelduseks ägedate mustritega nõusid ning ära karda ka erinevaid mustreid omavahel kombineerida. Vali näiteks Marimekko taldrikud.

5. Aksessuaaride puhul ei tasu värve karta. Ka joogiklaasid ei pea olema lihtsalt läbipaistvad. Miks mitte kombineerida erinevat värvi klaase Iitala Kartio sarjast või eelistada sootuks musti Hobstari kokteiliklaase.

6. Lauda kattes ei pea kindlasti tingimata kõik nõud ühest sarjast olema. Julge katsetada erinevaid kombinatsioone ning tulemus saabki isikupärasem.

7. Ole mugav. Ajal, mil materjalid on juba nii palju arenenud, jälgi, et tooted oleksid hõlpsalt hooldatavad – köögitarvikud nõudepesumasinas pestavad, potid-pannid sobituksid võimalikult paljude pliidiplaatidega, kangad kannataksid masinpesu jne.