360 KRAADI x Stockmann loosimäng

Päevad on nüüd juba valgemad ja pikemad ning nädalavahetuse saabudes tasub perega koos ette võtta üks kosutav talvine metsa- või rabamatk. Siin on Sulle soovitused seiklusfirma 360 KRAADI matkajuhilt Triin Ivandilt: “Eestis on palju avastamata kohti. Alati ei pea ülerahvastatud matkaradadele ja rabadesse minema.“

 

Avastamata paikadest tõi Triin välja järgmised pärlid:

  • Seli raba, mis on eestlastele lähedane, kuid samas avastamata. Alustades retke Matsimäe karjääri lõkkekohast, jõuate 7 km pärast Simisalu loodusmaja juurde, mis on vaid kiviviskekaugusel A.H. Tammsaare muuseumist Vargamäel. Kaugustesse saab uudistada vaatetornilt.
  • Valgejärve raba on Riisipere läheduses olev loodusõpperada mis sobib igas vanuses seiklejale ja infotahvlitele on märgitud loomade söödakohad, hundiaed, jahikantsel, allikad ja turvapõletuse ahi.
  • Oandu loodusmetsarajal saab näha põnevat ja salapärast põlist metsa, Loodusraja (4.7 km) ääres võib näha põtrade, metssigade, karude, ilveste ja teiste loomade ja lindude tegevusjälgi.
  • Majakivi-Pikanõmme põnev loodusõpperada tutvustab Eesti suuruselt kolmandat rändrahnu – Majakivi, vanu rannamoodustisi ja Juminda poolsaare metsi.
  • Viitna matkarada pakub imelisi vaateid “järvemägede”- ooside ja mõhnade harjadelt järvedele ja metsale ning annab aimu jääaja kujundatud pinnavormidest ja on põnev kõigile.”

Mida panna tähele looduses?
“Üle pika aja on ka metsas nii palju lund, et metsaradadel tasub pingsalt jälgida loomade ja lindude jälgi. Eesti erinevates piirkondades on loomade liigid päris erinevad. Kas Sina tead kõiki jälgi, mida metsast leiad?
Samas tasub metsa- ja rabaradadel olla ettevaatlik. Muutuvad ilmastikuolud on suure osa radadest jäiseks teinud. Seepärast tasub matkama minekul kasutada saabaste alla käivaid naelikuid. Nii on mõnusam ja turvalisem seigelda.”

 

Tahaksid proovida midagi, mida sa varem teinud pole ja avastada paiku, kuhu veel jõudnud pole?

  1. veebruaril tähistatakse üle maailma märgalade päeva, mille raames korraldatakse erinevates riikides matku erilistesse kohtadesse. Osale meie Facebooki kontol 360 KRAADI x Stocmann loosimängus ja võid omale võita võimaluse osaleda koos kaaslasega 7. veebruaril toimuval räätsamatkal Rabivere rabas, kus matkajuht Anna-Helena Purre viib sind üheskoos teiste matkasellidega ainulaadsele avastusretkele. Loosimine toimub 2.veebruaril. Võitjaga võtame personaalselt ühendust. Räätsamatk toimub 7.veebruaril. Täpsem info matka kohta 360kraadi.ee veebilehel, mille leiad SIIT.

Head loosiõnne ja avastamist!