Vastutustundlik Stockmann

Mõeldes, milline on meie ökoloogiline jalajälg ning üritades informatsioonikülluses läbimõeldud valikuid teha, oleme läinud aasta jooksul võtnud ette mitmeid samme jätkusuutlikkuse arendamise suunas. Oleme laiendanud omabrändide orgaanilistest materjalidest valmistatud tootevalikut, teinud tasuliseks kilekotid ning võtnud ette toredaid algatusi erinevate ettevõtetega.

Jätkuvalt on Stockmanni eesmärgiks tuvastada, ennetada ja leevendada äritegevusest ja tootmisprotsessidest põhjustatud inimõiguslikke probleeme. See on osa Stockmanni pikaajalisest eesmärgist tagada vastutustundlikud ja läbipaistvad tarneahelate protsessid.

 

VIIMASTE AASTATE UUENDUSED

 

2020. aastast saab välja tuua mitmeid olulisi sotsiaalse vastutuse tegevusi. Kõigest täpsemalt saab lugeda meie CSR raportist, mille leiad SIIT.

Kogu Lindex gruppi hõlmava sotsiaalse vastutuse (CSR) kohta saad täpsemalt lugeda SIIT.

 

Mõned faktid möödunud aastast:

Alustuseks integreerisime oma jätkusuutlikkuse strateegia kogu ettevõtte äristrateegiasse. Täpsemalt saab lugeda SIIT.

Mais 2021 omandas Stockmann AS ka Euroopa Rohelise Kontori tunnistuse – loe lähemalt SIIT.

 

Milline on meie panus?

jätkusuutlik disain

2018. aasta kevadeks oli juba 30% Stockmanni omabrändide (Cut & Pret, NOOM, Bodyguard, Bogi, Bel, Casa Stockmann) tootevalikust valmistatud orgaanilisest puuvillast, lüotsellist ja erinevatest ümbertöödeldud kangastest.

Ilma kahjulike kemikaalideta töödeldud orgaaniline puuvill on pehmem ja vastupidavam ning looduses lihtsamini lagunev. Kehasõbralikkus ja väiksem keskkonnamõju on argumendid, mille põhjal oma valikud teha.

 

JÄTKUSUUTLIKUD MATERJALID STOCKMANNI ENDA KOLLEKTSIOONIDES

 

Populaarne A+More brändi Pupulandia kollektsioon laienes.

 

Stockmanni aksessuaaride brändi A+More ja Jenni Rotoneni (Pupulandia blogi autor) koostöös sündis 2020 aasta sügisel juba kolmas ühine kollektsioon.

Pehmed villased mütsid ja sallid kollektsioonist A + More by Pupulandia

tulid müüki septembris ja novembris lisati nahkkottide ja aksessuaaride

kollektsioon. Vastutustundlike materjalide kasutamine tuleb selles kollektsioonis tugevalt esile. Nahktooted on valmistatud taimepargitud nahast ja villased mütsid ja sallid on valmistatud korduvkasutavatest materjalidest ning vastupidavatest looduslikest kiudest.

 

 Essentials by Stockmann

Stockmanni uus Essentials tootesari põhineb ajatul disainil ja jätkusuutlikel materjalidel, mis peavad kaua vastu. See tootesari on loodud Stockmanni enda disainistuudios Helsingis. Toodetes kasutatud materjalid on valitud jätkusuutlikkusele mõeldes. Näiteks kootud meriino kollektsioon on valmistatud meriinovillast, mis on sertifitseeritud vastutustundliku villa standardi alusel (RWS) ja mis on keskendunud loomade heaolule ning keskkonnahoidlikule lambafarmide juhtimisele. RWS-sertifikaadiga villa päritolu saab jälgida ka taluni, kust see pärineb. T-särgid antud tootevalikus omavad Sustainable Design/Jätkusuutliku disaini märgistust ja need on valmistatud säästvast Tencelist elastaanmaterjalist.

 

Jätkusuutliku tootevaliku leiad nendelt kaubamärkidelt:

Naised: Cut & Pret, Noom, Tommy Hilfiger, Selected Femme, Esprit, Samsoe&Samsoe

Mehed: Bodyguard, Esprit, EDC, Marc O’Polo, Save the Duck, Selected Homme
Lapsed: Bogi, Bel, Cube Co, Name It, Benetton, Tommy Hilfiger
Kodu: Casa Stockmann

 

 

CASA STOCKMANNI JÄTKUSUUTLIKU TOOTEVALIKU KASV

Stockmann laiendab pidevalt oma Casa Stockmanni brändi jätkusuutlikku valikut. Eelmisel aastal lisati sellele voodilinade ja rätikute kollektsioonid, mis on valmistatud GOTS-sertifikaadiga puuvillast. Lisaks täiendati Casa Stockmanni valikut taaskasutatud plastpudelitest valmistatud vaipadega.

 

 

Balti riikides ja Soomes tekkinud jäätmete kogus langes märgatavalt aastal 2020,

osaliselt ka Covid-19 pandeemia mõju tõttu. Soomes langes jäätmete kogus aastaga 29% ja Balti riikides 25%.

poekottide tasuliseks tegemine

–       INNOVATIIVNE E-POE TOODETE PAKKEMATERJAL JA OSTUKOTID

Stockmann tõi turule Soomes arendatud uuenduse pakkematerjalis, mida kasutatakse Stockmanni enda e-poes sh poekottides.

Paptic „Tringa“ materjal mida kasutatakse pakendis ja ostukottides on välja töötatud Soomes asuva Paptic ettevõtte poolt ja see on valmistatud puidukiust säästvalt majandatud FSC sertifikaadiga metsadest.

Kiudmaterjal on väga vastupidav, vetthülgav ja hingav ja see kuivab kiiresti. Kotte ja pakendeid saab mitu korda uuesti kasutada ning taaskasutada koos paberi või papiga.

 

 

kasutatud riiete kogumiskastid

2018 aasta augusti lõpus lõime käed Soomes algatatud Emmy kasutatud rõivaste e-poega, mille raames paigaldati Stockmanni kaubamajja riiete kogumise kastid. Tuues koju seisma jäänud riided kogumiskasti, paisatakse need e-poodi müüki ning nende pealt on võimalik tulu teenida või riided heategevuseks annetada.

Emmy oma tegevuse läbi aidanud tänaseni vältida 207 tonni CO2 emissiooni ja säästa 414 miljonit liitrit vett.

Loe rohkem SIIT.

 

2020.a. uuendasime koostööd Uuskasutuskeskusega. Stockmanni kaubamaja 4. korruse sissepääsu juurest leiad kasutatud riiete kogumiskasti, kuhu saab tuua oma hästi hoitud riideid.