Dr. Levy – teadusega vananemise vastu

 

Stockmanni valikus on mitmeid eksklusiivseid ilubrände, mis esindatud vaid meie kaubamajas. Üks nendest, mida uhkusega esitleme, on Šveitsi nahahooldusbränd Dr. Levy. Selle brändi looja, Genfis töötav esteetiline dermatoloog dr. Phillip Levy, on Euroopa ühe mainekama erapraksise juht, kes tuntud ka oma Botox® hoolduste poolest. Tema filosoofia on visuaalselt tasakaalustada naha vananemist ja lükata edasi kirurgilisi protseduure. Oma erakordsete kliiniliste tulemuste täiendamiseks otsis ta kõige tõhusamaid kosmeetilisi koostisosi ja nii sündiski Dr. Levy nahahooldus.

Neli tuntud, kaunist ja oma välimusest lugupidavat Eesti naist testisid Dr. Levy tooteid ning jagavad oma kogemusi ka meie ajakirja lugejatega.

 

 

 

 

 

 

Janne Klooren, moegurmaan, ettevõtja ja stiilsete sündmuste korraldaja:

 

 

 

 

 

Ma ei olnud varasemalt Dr.Levy nahahooldussarjast midagi kuulnud, aga tuleb tunnistada, et nüüd on need minu uued lemmiktooted.

Testisin Booster Seerumit ja Booster Cream näokreemi, mille ainulaadse taimse päritoluga ArganCellActiv® tüvirakud stimuleerivad nahas kollageeni ja elastiini tootmist. Nahk jäi võrratult siidine ning niisutatud kogu päevaks. Juba peale mõnepäevast kasutamist oli märgata erinevust varasemaga. Tõeline hitt-toode on minu jaoks aga Dr. Levy silmaseerum, mida mõned maailmakuulsad ajakirjad on tituleerinud „parimaks ilutooteks pärast botoxit”. Ausalt ka – silmaümbruse turse alanes koheselt, nahk oli elastsem kogu päeva vältel ja tundus, et ka peenikesed jooned vähenesid!

Mõnusalt üllatas kõige uuem ja revolutsioonilisem toode Dr. Levy valikust – Pollution Shield 5PF mis kirjade järgi pakub kaitset kaasaegse saaste 5 kõige kahjulikuma vormi vastu, millega igapäevaselt kokku puutume. Seda oli tõesti tunda, kui toodet enne igapäevast linnamelusse ja arvutiekraani taha sukeldumist näole kandsin – nahk oli kaitstud ja hoitud kuni hiliste õhtutundideni. Soovitan kõigil proovida!

 

 

 

 

 

 

 

 

Karolin Kuusik, disainer, stilist, Anne & Stiili moetoimetaja:

 

 

 

Olen elu jooksul proovinud kümneid ja kümneid nahahooldustooteid ja Dr. Levy kreemi esimest korda näole kandes sain kohe aru, et see on midagi täiesti teistsugust. Seda on veidi raske kirjeldada, aga Dr. Levy kreem mõjub nahal justkui palsam – läheb eriti kergelt laiali ja loob nahal siidiloori tunde. Tihti on mul juhtunud nii, et kui kasutan nii seerumit kui ka kreemi, siis on seda nahale justkui liiga palju. Nende toodete kombinatsioonis jäi nahk ikkagi hingavaks, ei tekkinud kleepuvat tunnet ja hiljem jumestust tehes ei hakanud hooldusvahendid nahalt kooruma (üsna sagedane probleem!). Eriti põnev toode on Dr. Levy valikus Pollution Shield 5PF, mis kaitseb sinise valguse, erinevate kemikaalide, atmosfäärisaaste ja infrapunakiirte eest. Linnas elavale ja igapäevaselt ka arvutiga tööd tegevale inimesele on see ju lausa kohustuslik toode. Pärast kuu aega nende toodete kasutamist on nahk justkui uuesti sündinud, särav ja korralikult niisutatud. Boonuseks on teadmine, et need tooted on puhtad ja ei sisalda kahjulikult mõjuda võivaid aineid.

 

 

 

 

 

 

Laura Nestor, fotograaf

 

 

 

 

 

 

Olen täitsa vaimustuses ja ilmselt ka nüüd sõltuvuses neist mõnusatest toodetest.

Mina kasutasin tooteid kuurina. Kõigepealt alustasin seerumitega, siis võtsin kreemid lisaks. Ja need olid minu selle suve superhead kaaslased, väga kerge ja värske lõhnaga ning koostis ja tekstuur täpselt selline, mis mulle meeldib ja sobib – kerged ja jahutavad, hästi nahka imenduvad. Ei koormanud nahka kuidagi, vaid andsid mõnusa värskuse ja super tulemuse. Pakendid on ideaalsed –  head tugevad, kui reisile kaasa kotti visata, ja pumbaga. Disain on kaunis ja vannitoa riiulil näevad ka head välja.

Pollution Shield 5PF sai minu täielikuks lemmikuks ja võitis esikoha nende nelja toote hulgast, mida proovisin. Kreemi mõju oli kohene, nahk muutus pealekandmisel hetkega ühtlasemaks ja oli nagu silutud. Koostis on super mõnus. See kreem sobib ideaalselt meigi alla, sest siis saad aru, et tegelikult polegi enam meiki lisaks vaja. Minule sobis suurepäraselt, parandas jume ja ebatasasusi. Peitis naha väsimuse märgid ja tekstuur oli mega siidine ja mõnus pehme.

Booster Creami kreemi tekstuur oli hästi kerge, ei jätnud mingit rasvast ja kleepuvat kihti ja imendus ülihästi. Eye Booster Concentrate vähendas koheselt silmaümbruse turseid ja lõi silmad särama. Eriti hea oli efekti näha peale kuuri läbimist – seljatasin nii mõnedki kortsukesed. Jällegi meeldis mulle väga, kui kerge oli Eye Booster peale kandes ja millise värskuse see nahal tekitas.

Nagu silmaümbrus seerum, nii oli ka Booster Serum näoseerum väga mõnusa kerge tekstuuriga, samas toime oli maksimaalne. Ma olen üldse suur seerumite fänn. Selle seerumi puhul nägin suuremat efekti siis kui olin seda juba mõnda aega kasutanud. Peenemad joonekesed ja kergemad kortsukesed silus ta väga efektiivselt.

 

 

 

 

 

Elisabeth Reinsalu, näitleja:

 

 

 

 

 

Seda kassid ostaksid.

Mäletan, et kunagi 90. aastate keskpaigas või isegi alguses oli see Whiskasi kassitoidu reklaamlause vallutanud viimse kui ühe tolleaegse Eesti meediakanali. Kõik inimesed, kes hommikul avasid raadio või õhtuti vajutasid telerinuppu, pidid seda paratamatult kuulama. Nii ka mina. Neid põhjuseid oli loomulikult veel, kuid osalt selle märkitabava hüüdlause tõttu tekkis mul huvi reklaami ja meedia vastu ning seda eriala asusin tookord Tallinna Ülikooli ka õppima. Mis edasi juhtus, on ajalugu, nagu öeldakse. Ent huvi inimese vastu on säilinud siiani, nii tema sisu kui välimuse vastu.

Ma imetlen inimesi, kes alati säravad ja värsked välja näevad. Enamjaolt muidugi naisi, sest tean, kui palju pingutusi selle nimel meie, naised, tegema peame. Olen jõudnud ikka, kus ma ei näe enam välja ei 20- ega 30-aastane, olen tavaline 40ndates naine. Oma kurdude, lohkude, vagude ja laikudega. Mäletan, kuidas Ita Ever kunagi ütles, et mehed lähevad vananedes huvitavaks, naised lihtsalt vanaks. Jah, tegemist on paljukuuldud käibetõega, ent oma tera selles ju ometigi on! Inimene on tervik, ja kui kusagilt mõni osa logiseb, siis paistab see mu meelest ka välja. Nende põhimõtete järgimine, et su enda ja lähedastega oleks kõik korras, et oleksid ise puhta südametunnistusega ja vaataksid endale häbenemata otsa, et oleksid vähemalt proovinud anda endast kõikides olukordades ainult parima, et oleksid oma elu perenaine – see kõik on niigi juba piisavalt keeruline, mis siis veel säravast väljanägemisest rääkida!

Selleks, et kogu igapäevaelu virvarri, olmeliste uperpallidega toime tulla, vajan mina küll mõningaid abimehi. Elu- ja ilurituaalidest kinnipidamine võib vahel kaotada järjepidevuse, kuid on kaks kindlat aksioomi, mida järgin ka kinnisilmi, hoolimata väsinud meelest, kurnatud vaimust või roidunud kehast!

Esiteks, ma ei lähe kunagi meigiga magama, teiseks, ma ei unusta end mitte kunagi kreemitada. Olen totaalselt kreemiusku ja ei tea mitu tonni erinevaid näovõideid elu jooksul ka ära kasutanud. Suur oli mu üllatus, kui avastasin Dr. Levy Booster Creme´i. Kuulsin hiljuti, et eestlased pidid olema küllaltki skeptilised igasuguse ülistava reklaami suhtes, justkui peaks kuidagi alaväärseteks pidama neid tooteid, mille häid omadusi teistelegi tutvustada.

Ei tea, kas suudan kahtlejaid ümber veenda, aga selle kreemi juures on tõesti kõik täiuslik: pakend, koostis, tekstuur, lõhn, lõpuks veel see, mida teeb, ehk toime. Kui olin väike, oli mu emal, nagu kõikidel teistelgi nõukaaegsetel emadel, Orto roosas pakendis näokreem. See kreem lõhnas umbes samamoodi kui Dr. Levy Booster Creme. Mahedalt ja tagasihoidlikult. Teadagi, lõhnamälu on võimas asi ja selle kreemi odöör tekitas minus sellise mõnusa turvatunde nagu lapsepõlvest pärit pannkoogilõhn pühapäevahommikuti või vihmajärgse metsa lõhn palaval suvepäeval. Eks igaühel ole oma lapsepõlvelõhn.

Olgu nostalgilise tagasivaatega, kuidas on, ent minu argipäev näeb sageli välja selline, et võin alustada juba hommikul kell seitse grimmitoolis, kust pärast kaamerate ees olemist torman teatrisse proovi, siis kiirustan telemeigi ja kunstripsmetega varustatult koju ja mõne aja pärast kappan teatrisse õhtusele etendusele, kus uus grimm näkku määritakse. Lisaks veel viibimine nahka kuivatavate prožektorite valgusvihus. Selge, et aeg-ajalt saab mu nägu ametist lähtuvalt korralikke põntse. Seetõttu on tõhusate näohooldustoodete omamine mulle suisa eluliselt hädavajalik.

Arvestades seda survet, mida mu näolapike taluma peab, ei piisa ka lihtsalt näo niisutamisest, vaid ta vajab palju rammusamat toitu. Seetõttu olen ammu kasutanud erinevaid näoseerumeid, kuid Dr. Levy Booster Serum pani õnnest kilkama mitte ainult minu, vaid ka mu kurnatud pale. Nagu väikesed õrnad käekesed teeksid mulle igal hommikul ja õhtul pai, samal ajal mu nägu nagu võluväel ka õrnalt siludes ja pingutades. Kuna mu nahk on igasuguste värv- ja lõhnaainete suhtes ülitundlik, siis uusi kaubamärke ma eriti suure hurraaga katsetama ei kipu. Olles nüüd Dr. Levy tooteid kolm kuud kasutanud, saan puhtsüdamlikult kinnitada, et need ei tekita mingeid lööbeid, kipitusi ega sügelust. Ülitundlik pale on tundlikult hooldatud.

Loodus on mulle kinkinud ka veidi aukuvajunud silmad, sinna pole midagi parata. Unepuudus ja hiline uinumine, mida kahjuks samuti ameti tõttu aeg-ajalt ikka praktiseerima olen sunnitud, kajastub veel ka tumedates silmaalustes ning sügavamates vagudes. Dr. Levy silmaseerumi regulaarne kasutamine aitab sellegi probleemiga võidelda. See toode justkui pakuks mu silmaalustele tervisevett, mille need kohe ahnelt ära joovad ning pärast kergendunult hingavad. Ja palju siledamad välja näevad.

Saatus või juhus kinkis mulle sel kevadel võimaluse viibida uue suvelavastuse ettevalmistamisel Patarei merekindluses. Endises vanglas. Sealsed seinad tõesti õhkasid lisaks niiskusele, tolmule ja hallitusele aastatepikkusi kannatusi, häda, valu ja vaeva. Siin tuli mulle appi Dr. Levy Pollution Shield. See imeline toode oli tõesti nagu rusikas silmaauku! Ma tundsin, et olen justkui kaitsva näovammusega kaetud ning mitte ükski negatiivne osake nendest jubedustega täitunud müüridest ei pääse mu tuju ega nahka kahjustama.

Ma ei ütle, et pärast Dr. Levy toodete kasutamist oleksin nagu uus inimene, ent kui mõni eelnevalt kirjeldatud superpäev on oma loojangusse jõudnud ja ma olen tugevalt tagajalgadele jäädes selle üle elanud, siis võin küll kinnitada, et pärast Dr. Levy seerumit ja mõnusat pikka vanni, olen vähemalt üheks põgusaks viivuks saanud uue särava silmnäo. Riskides kerge kunstilise liialdusega – pole parata, veidike draamat käib minuga ikka käsikäes –, siis ma tõepoolest ei tea, kuidas ma ilma Dr.Levy näohooldustoodeteta edasi elan. Mis teha, seda kassid tõesti ostaksid!

 

 

Kõik Dr. Levy tooted on 100% vegan ning julmusevabad, sobivad kasutamiseks nii naistele kui meestele ning on, nagu nende tunnuslausegi ütleb, „parim nahahooldus, mis leiutatud peale botoxit“. Samuti on need tooted auhinnatud enam kui 50 korral erinevate nahahoolduse ekspertide poolt. Ootame kõiki uudistama ja Dr. Levy toodetega tutvuma Stockmanni kosmeetikaosakonda.