Kaunista kodu lihavõttepühadeks

 

 

Kodu kaunistamine lihavõttepühadeks on imeline viis luua rõõmsavärviline  ja elegantne atmosfäär. Kujunda oma kodu pühade meeleolus elegantselt kaetud laudlina, stiilsete lauanõude ja salvrättidega ning viimistle seda küünalde ja hoolega valitud pühademotiividega kaunistustega.

 

Kevade värvides 

 

Päikeselised kevadvärvid ja õrnad lillemustrid toovad meie koju kaasa kevadise õhkkonna. Rõõmsavärvilised sisustustekstiilid ja elegantsed lauanõud ning kaunistused loovad ideaalse harmoonia lihavõttepühade peolaual. Laua elavdamiseks kombineeri julgelt rohelist heleroosa või teiste pastelsete toonidega, luues sellega kaunilt tasakaalustatud värvipaleti.

 

                                                     

 

 

 

Kaunistused loovad meeleolu 

 

Munad, tibud ja jänesed on tuttavad lihavõttepühade sümbolid, millest saad inspireerivaid ideid kodu kaunistamiseks ning sisustamiseks. Näiteks võivad väikesed jänku- ja tibukujukesed lisada lauale mängulist elegantsi, täiustades lihavõttepeo meeleolu õrnade aktsentidega.

                                                              

 

 

 

Kodu puhkeb õide

 

Lilled on kevade märk ja ülestõusmispühade juurde kuuluvad kindlasti päikeselised nartsissid ja lopsakad hüatsindid. Valged, roosad või helelillad hüatsindid loovad suurejoonelise buketi tuttavate nartsisside ja tulpide kõrvale. Ülestõusmispühade ajal võib vaasi lisada ka kaseoksi või pajuurbasid, luues harmoonilise keskkonna kevadise atmosfääriga.

 

                                                             

 

 

 

Kata laud kutsuvalt

 

Lihavõtted kutsuvad pere ja sõbrad ühise laua taha, luues õdusa atmosfääri maitsvate roogade, kevadiste toonide ja lilledega. Pastelsed värvid nagu kollane, heleroheline ja valge sobivad suurepäraselt kevadiseks peoks. Väikesed värvilised aktsendid, nagu erksavärvilised ja kevadmustrites küünlad või salvrätikud, lisavad traditsioonilisele lauakattele värskust. Looduslikud elemendid, nagu puidust lõikelauad või rohelised detailid, täiendavad üldist atmosfääri kevadise hõnguga.

                                                  

 

 

 

Küpseta

 

Lihavõttepühade õhtul toimub kodus traditsiooniline suursugune pidusöök. Menüüs pakutakse mitmesuguseid hõrgutisi, mille olulised koostisosad on muna ja kohupiim. Traditsiooniliselt leidub lihavõtete peolaual mune, lambaliha, kana, kala ning vältimatult ka pasha ja kevadised koogid. Hõrkude roogade valmistamine on lihtne, kui kasutada õigeid vahendeid ja küpsetusvorme.

 

                                                             

 

 

 

Olenemata sellest, millised on Sinu pere traditsioonid lihavõttepühade tähistamiseks, on kodu kaunistamine selleks imeliseks ajaks alati meeleolukas! Lisa  tuppa looduslähedust pajuurbadega, kata kena kevadest inspireeritud peolaud ja süüta meeldiva värske aroomiga lõhnaküünal, et luua täiuslik pühade õhkkond!

 

Ammuta inspiratsiooni Stockmannist ja muuda oma kodu võluvaks lihavõttekaunistuste ning -tekstiilidega!