Kuidas hoolitseda oma teksade eest

 

Peaaegu igal inimesel on garderoobis vähemalt üks paar lemmikteksaseid, kuna nad on mugavad, stiilsed ja vastupidavad. Ent kuidas saame tagada, et teksad püsiksid kaua terved ning näeksid head välja ka mitu aastat hiljem? Siin jagame mõningaid praktilisi näpunäiteid, kuidas hoolitseda oma teksade eest nii, et need püsiksid värsked ja vastupidavad aastaid.

 

 

PESEMINE

 

Teksariideid ei peakski väga tihti pesema, kuna kulunud välimus annab neile just iseloomu. Samas on teksakangas teistmoodi ning vajab erinevat kohtlemist kui muud riided. Üks parimaid meetodeid teksade värvuse ja kuju säilitamiseks on pesta neid harvemini. Võimaluse korral puhasta nad eelnevalt riideharjaga ning eemalda aksessuaarid ja kaunistused. Pese neid ainult siis, kui see on hädavajalik, kuna see ennetab asjatut pleekimist ja kulumist.

                                                                  

KEERA PAHUPIDI

 

Eralda oma teksad kindlasti valgetest või muudest heledavärvilistest riietest, sest need võivad värvi anda. Teksaseid pestes keera need pahupidi, see aitab vähendada hõõrdumist kanga ja pesumasina vahel, vähendades pleekimise võimalust. Pese teksaseid võimalikult külmas vees, et säilitada nende värv ja vältida kokkutõmbumist. Külm vesi mõjub kangale ka õrnemalt, säilitades selle välimuse kauem. Kui võimalik, kasuta pesumasina teksaprogrammi, mis sobib ideaalselt igat tüüpi teksade jaoks.

                                                 

 

 

PESUVAHENDID

 

Vali õrn pesuaine, mis on spetsiaalselt mõeldud tumedatele või värvilistele riietele, kuid väldi pesupehmendajat. Tugevad pesuvahendid võivad teksade värvi tuhmiks muuta ja aja jooksul kangast kahjustada. Vedelad pesuained või pesukapslid on teksastele sobivamad, kuna need on värvi suhtes õrnemad.

                                                

 

 

 

TRIIKIMINE

 

Kindlasti ei tohiks teksasid kuivatada kuivatusmasinas ja vältida tuleks ka trummelkuivatustKui teksad on kortsus, eelista käeshoitavat aurutriikrauda kortsude silumiseks, sest triikimine võib kahjustada denimi tekstuuri ja nõrgendada kiude. Pesurestil või värske õhu käes kuivatamine on kõige õrnem viis teksade kuivatamiseks, mis aitab säilitada nende kuju ja istuvust. Kui teksakangas tundub pärast kuivamist kare ja jäik, võid neid üle lasta kuuma auruga, et kangas muutuks pehmemaks.

                          

 

 

 

HOIUSTAMINE

 

Teksapükste hoiustamisel voldi need hoolikalt kokku, et ennetada kortsude teket ja säilitada nende kuju. Väldi teksapükste pikaajalist riputamist, sest see võib kangast venitada ja kuju muuta.

                                 

 

 

HOOLDUSJUHEND

 

Kontrolli alati oma teksade hooldussildilt konkreetseid pesemis- ja hooldusjuhiseid. Erinevat tüüpi teksad võivad vajada veidi erinevat hooldust, seega on oluline järgida tootja soovitusi. Mõned tootjad soovitavad esimest pesemist käsitsi teha: keerata teksad pahupidi, valada väike kogus vedelat pesuvahendit vette ja lasta neil vähemalt 45 minutit liguneda, aeg-ajalt segades. Seejärel loputada hoolikalt külma veega ja riputada teksad kuivama.

 

 

Neid näpunäiteid järgides saad pikendada oma teksade eluiga ja hoolitseda selle eest, et nad näevad suurepärased välja veel aastaid.

 

Tutvu Stockmanni teksade valikuga ja telli mugavalt e-poest!