MASKNE – maski akne

MASKI AKNE ehk MASKNE

Teema, mis on siiani kuulunud meditsiinitöötajate argipäeva, puudutab nüüd enamikku meist – maskid ja need kandmisega seotud nahamured.

 

Mis toimub maski all? Mida murede vältimiseks teha saab?

Niiskes keskkonnas, õhuvahetuse häiretest tekkiv “elu” on üks mure ja materjalide ning maskiaasade hõõrumine teine probleem. Mõlemad põhjustavad ebamugavust ja vajavad hoolt. Karedad materjalid võivad nahka kraapida ja seeläbi kahjustada. Nahk muutub karedaks ning punetavaks, on rahutu, ärritunud ja kipitav. Sama võib juhtuda soonivate sangade ning tugevdatud maskiäärte tõttu. Sellisel puhul tuleb maskivabal hetkel ja kindlasti õhtul kodus nahka salvide ja nahapalsamitega turgutada.

Võite katsetada ka hõõruma hakanud kanga nahapalsami või vaseliiniga kokku määrimist. D’DIFFERENCE puhul on sobivam taastaja selliseks juhuks Golden Jojoba Balm, milles ei ole lõhna-ja säilitusaineid ning toode on 100% veevaba. Sellist lahendust, et palsamiga kogu maskialune ala kokku määrida, soovitan ainult maskivabaks ajaks ja enne õhtust hoolitsust!

Maski all on suuremolekulised, taimerasvu ja õlisid sisaldavad tooted halvad, sest need võivad ummistada poore ja põhjustada enim levinud maskialust nahaprobleemi ehk aknet. Veel aineid, mis kuiva ja kareda naha pehmeks muudavad ning naha kaitsekihti üles ehitavad ja tugevdavad: skvalaan (squalane) – vegan version on olemas. Niatsiinamiid ehk B-vitamiin (niacinamide), glütseriin, taimsed vahad (waxes)

 

Kui nüüd tüüpilise maskne juurde tulla, siis seda põhjustava aknetüübi täpsem nimi on acne mechanica ehk mehhaaniline akne. See seisund peegeldab sooja ja niiske keskkonna mõjusid nahale. Naha mikrobioom ja kaitsekiht saavad kahjustada, halvad bakterid saavad 24/7 pidutseda ja tulemuseks on (nahaalused) punnid, vistrikud, lööve, niiskusepuudus ja ärritused.

 

Pange tähele, et esimese mure puhul oli kirjeldatud KUIVALE nahale mõeldud lahendusi, teise mure puhul NIISKUSVAESELE nahale mõeldud lahendusi. Kuidas neid eristada?

Kuivas nahas on vähe rasu ja seetõttu on vaja seda toita.

Niiskusvaeses nahas on vähe vett ja seetõttu on vaja seda niisutada.

 

Parimad nahaniisutajad on: hüaluroonhape (sodium hyaluronate), aloe vera, siidipeptiidid (silk polypeptides), glütseriin. Kõik D´DIFFERENCE tooted on nii niisutavad kui ka toitvad. Soovitan väga meie kerget universaalkreemi 4D Universal Revitalizing Face Cream, mida võib nahale kanda kasvõi mitu korda päevas.

PALUN JÄLGI KINDLASTI NEID PÕHITÕDESID:

  • Väldi tugevalt lõhnastatud tooteid
  • Väldi tugevalt vahutavaid näopesugeele ning SLS (Sodium Lauryl Sulphate) ja SLES aineid (Sodium Lureth Sulphate)
  • Väldi alkoholi sisaldavaid tooteid, eriti madalmolekulaarseid alkohole (ethanol, alcohol denat., ethyl alcohol, benzyl alcohol, isopropyl alcohol)
  • Väldi muidu nii mõnusat mentooli
  • Hoia eemale näopesuharjadest ning teralistest koorijatest
  • Võimalusel hoia nahk maski all meigivaba
  • Maski alla vali seerum või hästi kerge kreem
  • Aktiivainetega tooteid (A-vitamiin ehk retinool, C-vitamiin, happed) kasuta õhtuti.

 

Kuidas nahka ette valmistada ja hoida?

Kui Sa tead, et pead pikalt maski kandma, siis on väga tähtis seda iga paari tunni tagant vahetada. See kehtib kindlasti kirurgilise maski kohta!

Kangast maski puhul on tähtis omada mitu maski, soovitan puuvillaseid, sest need hingavad paremini ja ei sega nii palju naha ainevahetust. Igal õhtul peaks maski vähemalt 60 kraadi juures ära pesema ning pärast triikima.

 

Enne ja pärast maski kasutamist pese käed või teosta antiseptika. Mõlema puhul on oluline toote kogus, vähemalt 3 ml või 1 pumbatäis ja aeg, vähemalt 30-60 sekundit. Antiseptikumi puhul peab toodet olema nii palju, et see hõõrumise ajal, enne 30 sekundi möödumist ära ei kuivaks. Alkoholi sisaldus võiks olla vähemalt 70%.

Kui päeva jooksul tekib võimalus mask ära võtta, siis loputa maski alust piirkonda leige veega. See on hea selleks, et soolad ja jääkained ära uhtuda.

 

Seejärel käitu vastavalt oma naha olukorrale. Kui Sinul tekivad maski alla punnid, siis väldi raskeid, pakse ning rasvaseid kreeme. Vali kergus ning kerguse parimad esindajad on seerumid ja emulsioonid. D’DIFFERENCE 5D Rejuvenating Face Serum on absoluutselt parim, sest selle baas on vesi ning 4 erinevat hüaluroonhapet ja säilitusaine. Võimaluse kanna toodet kaasas ja määri seda peale näo loputamist nahale mitu korda päevas.

Kui Sind kiusab karedus, punetus ning ärritus, siis seerum on Sinu go-to toode ikka, selle peale soovitan panna niisutavat ning rahustavat kreemi 4D Moisturizing Day Cream. Õhtuseks naha kaitsekihi taastamiseks on meie tootevalikus raskerelvastus ehk 4D Anti Redness Night Cream.

 

Kui naha olukord muutub järjest hullemaks, siis tasub külastada dermatoloogi ning uurida selliste toimeainete kohta nagu benzoyl peroxide või adapalene. See on siis kui on juba paha- paha. Järjepideva hoolitsuse abil on suur lootus, et olukord nii hulluks ei lähe, aga iga inimene ja iga inimese nahk on erinev ning tagatisi anda kahjuks ei saa.

Juhul kui Sul on vaja olla maskis ja maskita ning tunned, et poolpalja näoga ringi käia on teise jaoks liiga lõbus, aga Sinu jaoks ebamugav, siis soovitame kõige kergemat jumestuskreemi siin maamunal – MAC Face&Body Foundation (saadaval Stockmanni iluosakonnas 1. korrusel).