Lasterõivaste kollektsioon Bogi ammutab inspiratsiooni laste mängulisest ja õnnelikust maailmast

Lasterõivaste kollektsioon Bogi ammutab inspiratsiooni laste mängulisest ja õnnelikust maailmast.

Värvikaid Bogi kollektsioone disainitakse Stockmanni oma disainistuudios Helsingis. Eesmärgiks on luua turvalisi ja vastupidavaid riideid, mis pakuksid pisiperele rõõmu. Bogi disainer Laura Tilaeus on töötanud Stockmannis ligi kümme aastat. Laura alustas kodukollektsioonide trükiste ja mustrite disaineri abina ning see tegi ülemineku lasteriiete disainimisele lihtsaks. Lisaks Laurale osalevad rõivamudelite loomises ka brändijuht ja rõivatehnik. Inspiratsiooni uute kollektsioonide jaoks otsitakse ülemaailmsetest trendiprognoosidest. Laura saab inspiratsiooni ka värvide ja kujundite dünaamikast, samuti joonistustest ja maalikunstist. Leia BOGI tooted ka stockmann.ee epoest.

 

 

Kollektsiooni loomiseks kulub tavaliselt neli kuni viis kuud – samal ajal tegeletakse ka tootearendusega. Uue kollektsiooni disainimine algab umbes aasta enne selle turule toomist. Selle sügise kollektsioonis on hulgaliselt üleriideid, eriti palju on hooajalisi voodriga jakke, millest on saadaval erinevad mudelid. Sügiskollektsiooni rõivastele trükitud tegelasi võib näha ka brändi uutel helkuritel.

„Lasteriiete disainimise juures on lõbus see, et hakkad veidi paremini mõistma laste maailma ja näed, kuidas pisemadki asjad võivad suurt rõõmu tuua,“ ütleb Laura. „Minu erialaks on trükised ja mustrid ning need annavad mu kujutlusvõimele sageli vaba voli. Loomeprotsessi teevad huvitavamaks ka tulevikuprognoosid ja võimalus tutvuda eri valdkondades tehtavate uuendustega. Kuigi need võivad tunduda lasteriietest rääkides võõra teemana, aitavad need siiski mõista meid ümbritsevas maailmas toimuvaid muutusi, tarbijate käitumist, materjale ja isegi tulevasi värvitrende,“ jätkab ta.

 

 

Lasterõivaste juures on kõige tähtsam funktsionaalsus. „Lapsed annavad tavaliselt kohe teada, kui riided on ebamugavad, seepärast peaks laps tundma end riietes hästi ja tal peaks olema neis kerge liikuda. Lisaks väljanägemisele on meie jaoks oluline ka tooteohutus. Meil on ranged ohutusstandardid, millele välisrõivaste puhul erilist rõhku pannakse. Näiteks ei tohi nööbid toote küljest kogemata ära tulla, samas peab saama neid kergesti avada. Meie jakkide kapuutsid on alati eemaldatavad, näiteks juhuks, kui need mänguhoos puuoksa külge takerduvad,“ selgitab Laura.  Rõivaste mustrid ja toonid peavad olema meele järele nii tasakaalukale täiskasvanule kui ka mängulisele ja rõõmsaid värve armastavale lapsele. „Last, kellele tema riided meeldivad, on palju lihtsam riietada,“ ütleb ta.

Väga tähtis roll rõivaste loomisel on ka keskkonnaaspektil. „Materjalides rõhutame orgaaniliselt kasvatatud puuvilla ja ümbertöödeldud kiudu ning üritame mustreid nii kujundada, et rõivadetailide väljalõikamisel oleksid kaod võimalikult väikesed,“ räägib Laura. Viimase kümne aasta jooksul on kasvanud nõudlus unisex- ehk ühtviisi nii tüdrukutele kui poistele sobivate toodete järele. Kollektsioonide lõiked ja värvid valitakse tavaliselt vastavalt trendidele ja nõudlusele, aga traditsioonid muutuvad järk-järgult ning jagunemine „tüdrukute ja poiste värvideks“ ei ole enam nii enesestmõistetav.