Õmblusstuudio

Veebruaris rõõmustasime kliente uue ja kaasaegse õmblusstuudio avamisega, kus on võimalik kohendada nii kohapealt ostetud kui ka väljastpoolt Stockmanni soetatud rõivaesemeid. Stockmanni õmblusstuudios tehakse nii uute kui ka vanade rõivaesemetega imesid. Oskuslikud õmblejad lähenevad igale tööle individuaalselt ja kliendi soovid saavad täidetud nii, et mõlemad osapooled jäävad tulemusega rahule.

 

Õmblusstuudios surisevad õmblusmasinad lakkamatult. Siin tehakse kostüüme ja kleite lühemaks, võetakse taljest kitsamaks, tehakse varrukaid pikemaks, rõõmustatakse ülikondade istuvuse parandamisega ja kohendatakse rõivaid muul moel nii, et need kliendile paremini istuksid.

 

Õmblejad ütlevad, et praegu tuleb rõivaid kliendi järgi korrigeerida vähem kui varem, kuid paranduste vajadus on jäänud samaks ka nüüdismoe ja trendide puhul. Rõivaste kohendamine kliendi keha järgi keskendub peamiselt õlgade, hõlmade ja püksisäärte õgvendamisele – oskuslik õmbleja võib nendega vajaduse korral imesid teha.

 

Meie õmblejate ametioskused ulatuvad rätsepatööst rõivakonstruktori, mudelidisaineri ja ateljeeõmbleja pädevuseni. Kuid vajaduse korral saab iga õmbleja hakkama kõigi ateljees vajalike töödega. Sageli tulevad rõivaste parajaks tegemise oskused töö käigus, kuid selleks peab inimene olema eelnevalt õmblustööd õppinud.

Töid on olnud ja on igasuguseid: alates talvemantlitest ja lõpetades õhuliste suvekleitidega. Ka lõbusaid tööga seotud lugusid on aastate jooksul kogunenud päris mitu. Parandada on tulnud eskalaatori vahele jäänud hõlmu, autoukse vahele jäänud jakke ja laste käärikatsetustes kannatada saanud rõivaid, mis päästetakse nutikate lahendustega. Mõnikord parandatakse niisuguseid esemeid mitte rikutud kohti eemaldades, vaid kaunistustega – meeskonnatöös osavad Stockmanni õmblejad mõtlevad ametioskusi ja kujutlusvõimet kasutades välja erinevaid parandusmeetodeid. Ette on tulnud ka mittestandardseid soove: näiteks pintsaku varrukate lühikeseks tegemine nagu T-särgil või relvatasku õmblemine.

Õmblusstuudios kasutatakse kõikvõimalikke niite, nööpe, trukke ja paelu, kuid oma kangavaru ateljeel ei ole. Kui parandustöös läheb tarvis lisamaterjali, tuleks oma kangas või tõmblukk kaasa võtta. Samuti pakume võimalust kohendada vanu ja mujalt soetatud rõivaid. Eelduseks on siiski, et rõivad on puhtad ja neid pole vaja enne pesta või keemilisse puhastusse saata.

Hooajast sõltuvalt valmivad õmblusstuudiosse antud tellimused nädala või paari jooksul. Kiiremad ajad on kevadised koolilõpupeod ja muud pidulikud sündmused.

 

Õmblusstuudio asub Stockmanni kaubamaja 2. korrusel meesteosakonnas. Lisateavet saad moeosakondade kassadest või stockmann.ee. Kliente teenindavad oskuslikud disainerõmblejad, kes hindavad iga eseme puhul, kuidas seda parima lõpptulemuse saavutamiseks kõige paremini kujundada.