Pidurüüs jõululaud

 

Jõulud on kõige armastatumad pühad, mil laua ümber kogunevad pere ja sõbrad ja seetõttu on ka jõululaua katmisel tähtis roll pühademeeleolu loomisel. Kaunilt ehitud söögilaud kutsub nautima hõrke jõuluroogi, ühist koosolemist ja imelist jõulutunnet. Kaunis jõululaud võib olla traditsiooniliselt jõulupunane, kuninglikult suursugune, mahedalt looduslähedane või täis erksaid värve. Vaata inspireerivaid ideid ja kata kutsuv jõululaud!

 

TRADITSIOONILINE PUNANE 

 

Punastes toonides kaetud jõululaud on traditsiooniline valik, kuid ka siin saab läheneda loominguliselt ja kasutada erinevaid stiile – rõõmsa punase ja valge kombinatsioon on värske nagu varajane lumi. Samas – väärikalt piduliku, suisa dramaatilise mulje saab luua valides punase kõrvale tumedamaid toone ja metalset helki. 

Punase peolaua katmise jaoks pole tingimata vaja punaseid lauanõusid, selle asemel võib olla lihtsalt punane laudlina, küünlad ja vaas, mis loovad sama efektse mulje lauale. Jõululauale saab anda viimase lihvi, kui seod söögiriistade või riidest salvrätikute ümber punased satiin- või sametpaelad.

        

 

NOSTALGIA LUMMUSES

 

Nostalgiline lauaseade on inspireeritud möödunud jõuludest ja lapsepõlve mälestustest. Dekoratiivsed lauanõud, metalselt küütlev lauahõbe ja linane laudlina toovad jõululauale sooja, nostalgilise vanaema-hõngu.

Nostalgilise jõululaua kaunistamiseks sobivad klassikalised küünlajalad, vintage-jõulukaunistused ja traditsioonilised jõululilled. Vanaaja-hõngulisele jõululauale sobivad ka armsad kommikausid, mida saab eraldi kõrvallaual kaunistuseks panna.

 

    

PEENELT ELEGANTNE

 

Jõulude ajal on lauad hõrgutistest tulvil, nii et ka jõululaua katmine võib olla külluslik ja  rikkalik. Selle lauakatmisstiili puhul, mida rohkem seda uhkem, ärge hoidke kokku säravate kaunistustega! Eelistage nõude, söögiriistade ja lauatekstiilide puhul kullasära ja silmapaistvaid mustreid.

Dekoratiivsed kristallklaasid ja naturaalsed küünlad toovad jõululauale hinnalise sära ning pidulikku meeleolu täiendab mitmetasandiline vaagen täis jõulumaiustusi või kõrges vaasis elegantne lilleseade.

 

     

 

LOODUSELE MÕELDES

 

Maalähedane jõululaud ei liialda sädelusega, vaid toetub looduse ilule. Pehmed, mahedad toonid, käsitööna valminud keraamilised nõud ja looduslikud materjalid nagu puit, kivi ja lina, loovad jõululaual rahuliku ja loomuliku õhkkonna.

 Viimistle loodusest inspireeritud lauaseade ilusate ökoloogiliste kaunistustega: vali vaasi kuivatatud lilled või kuuseoksad ning kasuta jõululaua kaunistamiseks punapõskseid õunu ja jõuluvürtse, mis toovad tuppa ka imelise lõhna.

         

 

RÕÕMUS JA VÄRVILINE

 

Mis oleks, kui jõululaud oleks värvidest ja lõbusast õhustikust tulvil? Rikkalik ja kirev jõululaud on nagu pilt muinasjuturaamatust: täis erksaid värve, naljakaid figuure ja lauanõusid, mille mustrid toidavad kujutlusvõimet ja toovad lauaseadesse mitmekesisust. Kaunista jõululaud rõõmsate detailidega nagu mängulised jõulukaunistused ja värvilised spiraalküünlad. Meeleolukale jõululauale sobib pilgupüüdjaks kaunis lillekimp või maiustustega täidetud serveerimiskauss.

       

 

Pidulikku õhkkonda ei saa kodus olla kunagi liiga palju, kuid eriti oluline on see jõuluõhtul, kus söögilaud muutub keskseks kohaks, mille ümber kogunevad kõik lähedased. Selleks, et luua hubane atmosfäär ja pühademeeleolu tuppa tuua, kaunista oma laud loominguliselt. Leia Stockmannist inspiratsiooni ja ideid jõululaua kaunistamiseks!