STOCKMANN DELIKATESS – PARIMAD LIHA- JA KALAVALIKUD

 

Stockmann Delicatess – parimad liha- ja kalavalikud

Liha õrnus ja kvaliteet sõltub paljudest faktoritest, kuid eelkõige rasva ja sidekoe hulgast, lihaskiudude jämedusest ja liha valmiduse astmest. Liha õrnusele ja kvaliteedile avaldab mõju ka looma vanus ja toitumus. Stockmanni jaoks on oluline pakkuda klientidele parimaid valikuid ja linna kõige kvaliteetsemat toodangut, mistõttu eelistame sortimendi valikul üksnes parimat toorainet. Lisaks lõikame parima kvaliteedi säilitamiseks liha ja kala lõikame valmis Stockmannis kohapeal, meie meistrite kogenud käe all.

Liha- ja kalameistrid

Liha jõuab Stockmanni lihakehade ehk rümpadena. Meie liha- ja kalameistritel on aastate jooksul välja töötatud oma konditustamise skeem, mille järgi igapäevaselt liha lõigatakse. See tähendab, et müügisaalist leiad Stockmanni lõikusega liha, mida teistes jaekaubanduskettides saadaval ei ole.

Vastavalt vajadusele ning retseptidele liha ja kala maitsestatakse ehk marineeritakse või lisatakse ainult maitseained. Enne müügisaali viimist kontrollitakse liha ja kala hoolega ning vajadusel puhastatakse tooted, mis tavapäraselt seda ei vaja. Nii saad olla kindel, et kalafileed on alati kõige kõrgema puhastusastmega (luuvabad) ning liha on lõigatud viisil, mis toob küpsetamisel esile parimad maitsed.

Samuti hoolitsevad liha- ja kalameistrid värske ning kvaliteetse hakkliha jõudmise eest lettidele. Värskuse tagamiseks valmistatakse hakkliha ette mitu korda päevas. See tähendab, et õhtul hakkliha ostes võid olla kindel, et tegemist ei ole eelmise päeva ega hommikuste jääkidega, vaid värske tootega.

Kui liha, kala ning hakkliha lõigatakse valmis kohapeal, siis vorstid tellitakse eritellimusena koostööpartneritelt. Toome igal aastal oma klientideni uusi maitseid, kuid aegumatud kliendilemmikud on klassikalised seasooles toorvorstid ja chorizo vorstid.

Kuidas jõuavad uued maitsed Stockmanni klientideni?

Stockmanni valikus on retsepte, mis on rohkem, kui 10 aastat vanad. Näiteks on aegumatu hitt ning kliendilemmik äädikašašlõkk. Retseptide väljatöötamisel on oluline liha ja maitsekoosluste valik. Šašlõkk tuleb alati parim kaelakarbonaadist – liha peab olema läbikasvanud, sest just rasv on see, mis annab lihale mahlasuse. Ideid uute maitsete jaoks kogutakse nii meeskonnasiseselt kui ka väliselt. Üksteisega jagatakse mõtteid igapäevaselt ning leitakse alati uusi võimalusi põnevate maitsete klientideni viimiseks.

Alanud grillhooajal soovitame proovida Stockmanni uudistooteid – kergelt suitsused broilertiivad BBQ glasuuris, millele annavad magusa maitse ehtsad mustsõstrad ning eksklusiivselt Stockmanni lihameistrite poolt parimatest valitud tagasosa lihastest valmistatud hõrku vasikašašlõkki. Kergema vürtsi ja idamaiste maitsete otsijatele oleme loonud õrnalt vürtsika ja põneva maitsebuketiga broileri kintsuliha karri-puuviljamarinaadis.