SÜGISE SISEKUJUNDUSTRENDID

 

2022. aasta sisustustrendid näitavad, et kodus asetatakse nüüd rõhku tervisele ja heaolule, kuid interjööri oleks hea rikastada ka huvitavate tekstuuride, mustrite ja disainelementidega. Too oma kodu tähelepanu keskpunkti selle sügise trendinõuannete abil.

 

 

MITMEKÜLGSED VÄRVID JA MULJETAVALDAVAD MUSTRID

 

Sel aastal otsime sisemise rahu leidmiseks tundelisi abivahendeid, kas siis läbi Feng Shui või siis kasutades maalähedasi ja looduslikke värve ning materjale. Samuti oleme teadlikumad sellest, kuidas värvid mõjutavad meie meeleolu ja heaolu. See aga ei tähenda, et 2022. aasta kodudes poleks erksaid värve, tegelikult julgustame inimesi kujundama oma ruume just selle sügise moevärvidega – erinevad pruunid varjundid, tumeroheline, tumepunane ning lillakassinine. 

 

Vastukaaluks sügisvalgusest inspireeritud mahedusele tuleks tuua interjööri erksust muljetavaldavate mustritega. Džungli- ja lillemustrid hakkavad samuti laiemat kasutust leidma, kuna keskendutakse jätkuvalt soovile tuua loodus ka siseruumidesse. Proovi kokku segada erinevad mustrid padjakatete, kardinate ja voodilinade näol, et lisada särtsu ja isikupära oma eluruumidele. Mustrid kaugetest maadest pakuvad kaugele rändamise tundmust ning mõjuvad rahustavalt, nagu viibiksime puhkusel.

 

             

 

 

LOODUSLÄHEDASED MATERJALID JA TEKSTUURID

 

Looduslikud materjalid pakuvad jätkuvalt huvi, eriti kuna inimesed võtavad üle üha enam maalähedases stiilis sisekujundust. Miksi omavahel värve, materjale ja tekstuure, et luua pingevaba ja ajatu välimus. Vali aksessuaarid puidust, rotangist, bambusest, portselanist ja looduslikest materjalidest, et lisada ruumile huvitavaid fookuspunkte. 

Kootud elemendid igas vormis lisavad pehmus igasse ruumi ja on 2022. aastal in . Mõelge igasuguse kuju ja suurusega korvidele, kootud rippvalgustitele, naturaalsest kiust vaipadele ning pilliroost ja rotangist mööblile. Isegi nii lihtne asi nagu paksu džuudist vaiba lisamine võib tuua ruumi soojust ja visuaalset ergutust. 

Jätkusuutlikkus on 2022. aasta kodutrendide jaoks võtmetähtsusega, kuna me saame üha teadlikumaks keskkonnamõjudest. Et kajastada seda muutust ostuharjumustes, on üha suurem hulk mööbli- ja tekstiilitootjaid hakanud oma tootevalikusse lisama keskkonnasõbralikke tooteid. 

 

 

              

 

 

 

SILMAPAISTVAD SISUSTUSKAUBAD

 

Lihtsaks sügisese ilme esiletõstmiseks vahetage oma kergemad voodipesu ja padjakatted paksemate ja raskemate versioonide vastu. Rikkalikud sametpadjad, voodikatted ja tekstuuriga tekstiilid on selle aasta sügiseses sisekujunduses esikohal. 

Teine sügisene kodukujundustrend, mis on sel aastal tulemas, on metallilised aktsendid. See on suurepärane viis sügise ellu äratamiseks,näiteks metalliliste aktsentide lisamiseks kasuta oma lauakatmisel kuldseid söögitarvikuid ja metallist küünlajalgu või lisa oma sisekujundusse rohkem metallist dekoratiivesemeid.

Puidu loomulik ilu loob sügiseks õdusa ja rahustava keskkonna. Heledamad ja soojemad puidutoonid teevad tagasitulekut, eriti köögi- ja vannitoasisustuse osas. Suurepärane võimalus tuua koju lisasoojust on ka puidust taburettide, valgustite, keraamiliste vaaside ja pildiraamidega. Kasvava sooviga kergemate ja õhulisemate ruumide järele lisab puit väga vajaliku maandusefekti. 

 

 

          

 

 

 

SOE JA LÕÕGASTAV 

 

Saun kui fundamentaalne Põhjamaade traditsioon on 2022. aastaks kõikjal kodudes võimust võtmas. Kuna vannituba nähakse üha enam meie kodude heaolukeskusena, kus saame puhata, lõõgastuda ja keskenduda endale, võib saun olla sama nauditav ja luksuslik. Sel sügisel tasuks lisada vannitoale erksamates värvides ja külluslike mustritega käterätid, vannitoavaibad, samas vastukaaluks saab lisada rahustavat hõngu näiteks lõhnaküünaldega või ruumilõhnastajatega.

Valgustid on lahutamatu disainielement, mida võiks aeg ajalt uuendada ja selle aasta nõuanne on mõelda suurelt. Nüüd, kui peaaegu iga valgustit saab igas toas kasutamiseks kohandada, on see võimalus luua ilmekas atmosfäär. Õige valgusti on kui ehteks ruumile. 

 

 

 

 

 

 

SKANDINAAVIA SUVILA STIIL

 

Uus sisekujundusstiil, mida tuntakse kui “cottagecore“, on vaikselt hoogu kogumas. Cottagecore’i esteetika seisneb nii lihtsalt ja säästvalt elamises kui ka vintage esemete, lillemustrite, looduslike kangaste ja antiikmööbliga kaunistamises. Loodus on antud esteetika üks peamisi visuaalne – värvipalett on naturalistlik, imiteerides helerohelist lehestikku, kive, puid ja lilli. Selline Skandinaavia suvila stiilis sisekujundust saab näidata talumaja stiilis mööbli, voodipesu ja erinevate dekoratiivesemetega, mis loovad ruumis hubase ja muretu õhkkonna. Loodusmotiivi saab interjöörides välja tuua lauanõude, tekstiilide ja voodikatete näol, mis säilitavad siiski ka oma praktilise väärtuse. Anna oma kodule rõõmus, võluv, värviline ja nostalgiline ilme Stockmanni abiga. 

 

 

     

 

 

 

 

Leia inspiratsiooni oma kodule sügisese värskenduse andmiseks Stockmanni koduosakonnast ja e-poest!