Tõeline pühadetunne sinu kodus

 

Kodu kaunistamine jõuludeks on tõeliselt südamlik aeg, mis aitab unustada igapäevamured ja pakub rõõmu kõigile. Kodu kaunistades saad piduliku õhkkonna, kui ehid oma kodu erinevate jõuluehete ja dekoratsioonidega, luues särava ja sooja pühademeeleolu. 

Enne jõuluõhtut täitub kodu maagilise meeleoluga, kui akendele riputada paberist inglid või tähed, ehtida uks jõulupärjaga ja panna välja armsad jõulukaunistused. Pühade lähenedes on õige aeg täiendada küünlavarusid, muuta diivan tekkide ja patjadega pehmeks pesaks ning asetada vaasi hooajalised lilled.

 

Traditsioone hoides ja uusi luues

 

Kuigi traditsiooniliselt tuuakse jõulupühadeks tuppa elav kuusk, võiks tänapäeval kasutada jätkusuutlikke alternatiive. Olenevalt iga inimese maitsest ja ruumi suurusest, saab erinevatest materjalidest kuuskedega tuua oma koju särava pühadehõngu. Viimasel ajal on populaarsust kogunud valge jõulupuu – miks mitte valida siis kunstkuusk, mida saab kasutada aastast aastasse ning mis ei jäta endast maha tüütuid okkaid? Jõulumeeleolu saab lihtsalt luua ka jõulupärja, ehitud kuuseoksa, lilleseade või isegi väikese kuusekujulise jõulukaunistusega laual. 

 

 

 

     

 

 

Täida tuba jõulusäraga

 

Aasta pimedaimal ajal on aeg süüdata küünlad, laternad ja valgusketid. Küünlaleek rahustab ja loob õige pühademeeleolu, LED-jõulutulesid kasutades säästad samal ajal ka elektrit. Jõulude atmosfäär on üles ehitatud lõhnadele – lõhnaküünla või ruumilõhnastajaga saadki luua rahuliku ja õdusa atmosfääri. Küünlad pakuvad lihtsat ja soodsat viisi interjööri ilme muutmiseks. Metalse helgiga küünlajalad ja valgusketi kobar laual või klaaspurgis lisavad hubasust ja sära.

 

   

 

Ehi tuba jõuludeks

 

Jõulukaunistused lisavad igasse kodusse pühademaagiat. Säravad aktsendid nagu aknale või söögilaua kohale riputatud moodne valgusti, kuuse otsas särav täheke või laual metalne kuusepuu – väljendavad Sinu isikupära. Vali välja väikesed loomakesed, tähekesed, vanikud ja teised meelepärased ehted ning löö enda kodu kaunistustega särama. Jõuluehted leiavad kasutust ka mujal kui ainult kuuse otsas, näiteks kaunista nendega aknad, riputa need seinale, kapi külge või lambi kohale. Aknalauale aseta jõuluvana saanike või kuusepuu, muidugi ka väike piparkoogimajake on igati meeleolukas jõulukaunistus. Kauni vaasi sees saab esile tõsta erinevaid oksi, männikäbisid, kõrrelisi, kuivatatud lilli ja lillekimpe.

 

     

 

Lisa tekstiilidega jõuluvärvi

 

Kodus loovad jõuluhõngu lisaks jõulukaunistustele ka kaunid tekstiilid – viska diivanile pehme pleed, kaunista tugitool jõuluvärvides padjaga, laota põrandale pehme vaip ja viimistle pidulaud  laudlinaga. Laudlina asemel saab pidulikkust rõhutada ka lauakatete, salvrätikute ja isegi temaatiliste köögirätikutega. Tõeline jõuluentusiast riputab akende ette ka kaunid jõulukardinad, mis täiendavad interjööri.

 

 

               

 

 

Jõuluootus toob naeratuse näole ning jõulukaunistustega saab ehtida kodu nii seest kui väljast, tuues värvi ja valgust kõige pimedamasse aastaaega.

 

Oleme siin, et Sind aidata – leia ideid oma kodu kaunistamiseks Stockmanni e-poest!