Stockmanni visuaalturunduse juht soovitab: valmista pühadekaunistused koos perega

Võta kodus olemise ajast maksimum ja kaasa pühade tegevustesse kogu pere. Loovtöö ja meisterdamine annavad hea võimaluse aeg maha võtta ning rutiinist välja murda. Stockmanni visuaalturunduse juht Kerttu Mandel jagab soovitusi, kuidas oma kodu lihavõtete aegu maitsekalt piduehteisse seada ja sealjuures protsessi terve pere kaasata.

 

Too kevadhõng tuppa puuokstega

Vali vaasi paigutamiseks erinevas pikkuses oksi, et lahendus jääks loomulik ja dünaamiline. Kui vaas moodustab natuke vähem kui pool pikemate okste pikkusest, siis seda ilusam on lõpptulemus. Kuidas aga saaks oksad niimoodi vaasi paigutada, et nad ei vajuks üksteise otsa ühele poole kaldu? SIIT leiad väga nutika lahenduse.

Tekita vaasi peale kleeplindist rest, torka oksad igasse auku, nii nagu soovid ning kata pealt kena rohelise samblatupsuga.

Kes soovib okste külge ka mune riputada, peaks okste pikkuse valimisel ka muna suurust arvestama. Näiteks kanamunade riputamiseks tuleks valida ca 50-80 cm oksad, et munad ei mõjuks okstel ebaloomulikult suured.

Allikas ja pildid: So much better with age www. somuchbetterwithage.com

 

Taaselusta vanad traditsioonid puhutud munadega

Kindlasti oled ka sina kunagi lapsepõlves mune tühjaks puhunud, et neist hiljem vahvad kaunistused meisterdada. SIIT leiad ühe armsa alternatiivi traditsioonilistele puhutud muna lahendustele. Tulemuseks imetabane linnupesa, mis sobib suurepäraselt naturaalsesse skandinaavialiku interjööriga koju.

Vaja läheb:

 • 20 oksa
 • 8 muna
 • Põhku
 • Tähnilisi väikeseid šokolaadimune või kivikesi (ca 2 cm suurused)

Valmistamine:

 1. Tee munale esmalt kitsamasse otsa nõelaga auk (hiljem muna riputamiseks). Seejärel tee külje peale (veidi allapoole) nõelaga väike auk ja hakka seda vaikselt suuremaks urgitsema ning lase muna vedel osa seest välja voolata ja loputa munakoor üle.
 2. Soovi korral värvi munakoored endale sobivates toonides (arvesta alati enda koju sobivate toonidega), mis muudab ka munakoore veidi tugevamaks. Lase värvil täiesti ära kuivada.
 3. Aja endale sobivas toonis niit nõela sisse ja vii munast väljast riputusaugust läbi. Eemalda nõel ja tee sissepoole sõlm.
 4. Võta natuke põhku ja pane väike rullike muna sisse pesaks ning aseta sinna šokolaadimuna või kivikene.
 5. Nüüd võid munad riputada vastavalt soovile okstele, arvesta ka malelaua efekti, ehk et munad ei satuks kõik samasse hunnikusse vaid jaotuks loogiliselt.

Allikas ja pildid: www.regardsetmaisons.blogspot.com

 

Põnevad taaskasutusnipid plastikust üllatusmunadega

 

Kes meist lapsevanematest poleks teinekord toidupoest läbi joostes mõne üllatusmuna kaasa haaranud. SIIN on sulle nutikas ja keskkonnasõbralik idee, kuidas juba avatud üllatusmunale uus elu sisse puhuda. Antud idee sobib ideaalselt skandinaavialikku romantilise alatooniga koju.

Valmistamine:

 1. Kogu kokku paras kogus plastik mune, kasuta jutenööri ja kaunistuseks nt. pitsi või mõni tore pael ja  nööbike/ lipsuke.
 2. Hakka muna laiemast otsast ringe moodustades nööri vastu muna pinda kleepima. Tee seda kuni terve muna on nööriga kaetud. Liimimiseks kasuta liimipüstolit.
 3. Kleebi paari liimi torkega peale kaunistuspael ja aksessuaar.

Allikas ja pildid: Twins Dish www.twinsdish.com

 

Marmor nii sisekujunduses kui sinu pühademunadel

Ka sel aastal jätkab marmor sisekujunduses esirindel. Miks mitte kasutada võimalust ja lisada marmormotiive ka pühadekaunistustesse. Ühe toreda nipi, kuidas marmor ka munadele võluda, leiad SIIT

Vaja läheb:

 • Endale sobiv kogus keedetud mune
 • 2-6 kausikest
 • 2-6 erinevat tooni toiduvärvi
 • Söögiäädikat
 • Toiduõli
 • Vett
 • Soovi korral kasuta kummikindaid ja majapidamispaberit

Valmistamine:

 1. Vala kahte kaussi paras kogus vett, et muna oleks sisse pannes kaetud.
 2. Ühte kaussi pane vee sisse teelusikatäis äädikat ja paar tilka toiduvärvi (nt kollane, tehes kollase ja roosaga muna).
 3. Teise kaussi lisa vett ja natuke õli ning paar tilka roosat või punast toiduvärvi.
 4. Kasta esmalt muna äädika ja vee segusse, aseta ta majapidamispaberile ja lase kuivada, seejärel aseta muna korra õlisesse vette ning pane siis paberile lõpuni kuivama.
 5. Kui munad on ilusti kuivanud, saad need asetada kaunistuseks sobivasse kaussi ja imetleda oma kätetööd.

Allikas ja pildid: Better Homes & Gardens www.bhg.com

NB! Kaasa meisterdamisse ka lapsed. Loovtöö on mõnus vahepeala kõigile pereliikmetele!