VASTUTUSTUNDLIK MÕTLEMINE ON STOCKMANNIS AUKOHAL

 

Mõeldes, milline on meie ökoloogiline jalajälg ning üritades läbimõeldud valikuid teha, oleme viimaste aastate jooksul võtnud ette mitmeid samme jätkusuutlikkuse arendamise suunas. Oleme laiendanud omabrändide orgaanilistest materjalidest valmistatud tootevalikut, teinud tasuliseks kilekotid ning võtnud ette toredaid algatusi erinevate ettevõtetega. See on osa Stockmanni pikaajalisest eesmärgist tagada vastutustundlikud ja läbipaistvad tarneahelate protsessid.

 

KESTLIK DISAIN 


Stockmanni omabrändide eesmärk on pakkuda klientidele kvaliteetseid, ajatuid ja vastupidavaid tooteid, millest on rõõmu pikaks ajaks. Kaubamärgid disainitakse Stockmanni enda Design Studios Helsingis, lähtudes kestliku arengu põhimõtetest ja põhjamaisest elustiilist. 

Oma kaubamärkide disainimisel püüdleme alati selle poole, et vastutustundlikkus oleks osa meie disainiväärtustest, mis hõlmab ka uue teabe hankimist ja uute visioonide viimist toodetesse. Järgides ka mujal maailmas valitsevat suunda liikuda hooajatu disaini ja värvipalettide poole, oleme kohandanud oma kollektsioone selliselt, et need sobiksid enamaks kui üheks hooajaks või oleksid hoopiski hooajatud.

Eelmise aasta lõpus valiti Stockmann Soome Circular Designi programmi, mille käigus sukeldutakse sügavale ringmajanduse ja -disaini põhimõtetesse ning keskendutakse konkreetsete toote- ja teenusekontseptsioonide loomisele. Projekti üheks eesmärgiks on kasutada ära olemasolevat oskusteavet ja arendada klientide suunal toimuvat kommunikatsiooni toodete materjalide, hooldamise, korrashoiu ja taaskasutuse teemadel. Meie sooviks on pikendada seeläbi juba soetatud toodete eluiga ning suunata kliente tegema ostuotsuseid kestlikust arengust lähtuvalt.

 

Leia inspiratsiooni Stockmanni oma kaubamärkide valikust: 

Meeste omabrändid                                                           Naiste omabrändid

Laste omabrändid                                                                    Kodu omabrändid

 

 

VIOLETTA – KESKKONNASÕBRALIK INNOVATSIOON  

 

TalTechi inseneriteadlaste ja Stockmanni spetsialistide koostöös valmis 2021 innovaatiline UV-kiirgusega toidukarpe puhastav seade Violetta. Violetta loomise mõte sai alguse Stockmanni klientide ettepanekust pakendada toit kaasa nende enda toidukarpidesse, et vähendada seeläbi ühekordsete pakendite kasutamist ja säästa loodust. Enda korduvkasutatava toidukarbi puhul on bakterivaba keskkond eriti oluline, sest visuaalselt puhas anum ei pruugi olla mikrobioloogiliselt puhas ning võib levitada erinevaid pisikuid. Ultraviolettkiirgus hävitab bakterid ja mikroorganismid ning tagab puhastavate toidukarpide steriilsuse. 

 

Valmistoidu ostmine oma karpi on hea mõte mitmel põhjusel. See annab võimaluse elada keskkonnasäästlikumalt ja tarbida vähem plastikut. Tasub silmas pidada, et kõik karbid ei ole mõeldud sooja toidu pakendamiseks. Mõned plastkarbid võivad kõrgetel temperatuuridega kokkupuutel hakata eritama kahjulikke kemikaale. Seetõttu tuleb hoolikalt jälgida karbil olevat märgistust – vältida tasuks BPA-d, tööstuslikku kemikaali, mida kasutatakse plasti tootmisel. 

Violetta puhastusseadmed leiad Stockmanni valmistoidu- ja lihaletist. Unikaalsest teaduskoostööst võrsunud ainulaadne seade aitab muuta korduvkasutatavad toidukarbid tõeliselt puhtaks vaid 8 sekundiga! 

 

 

RIISAIKEL x STOCKMANN TAASKASUTUSPOOD

 

RiiSaikel (ingl.k. recycle) on ringmajanduse kontseptsiooniga taaskasutuspood, mille eesmärk on aidata kaasa taaskasutamise edendamisele ning jäätmete vähendamisele Eestis.  

Stockmann ja RiiSaikel on otsustanud võtta vastu väljakutse tõestada, et komisjonimüük saab ka esmaklassiline olla. RiiSaikel x Stockmann sobib Sulle kindlasti, kui oled alati sirutanud käe pigem nende esemete suunas, mis kuuluvad kategooriatesse vintaaž, haute couture, Eesti disain ja üleilmselt tuntud moebrändid.

Kaupluses on kokku 34 erineva suurusega boksi ja üks suur lukustatav vitriinkapp. Esimest korda RiiSaikeli ajaloos saad tuua asju ka üksikult komisjonimüüki, mis on suurepärane võimalus juhul, kui Sul näiteks polegi soovi müüa rohkem kui 1-2 eset korraga. 

RiiSaikel x Stockmann pakub kõrgklassilisi moetooteid ja kõike seda selleks, et panustada ringmajanduse arengusse ning samas ka ostlemine mugavamaks muuta. RiiSaikeli poe leiad Stockmanni 5- korruselt. 

 

 

INNOVATIIVNE E-POE TOODETE PAKKEMATERJAL JA OSTUKOTID

 

Stockmann tõi turule Soomes arendatud uuenduse toodete pakkematerjalis, mida kasutatakse Stockmanni enda kaubamajades ja e-poes, sh poekottides. Kiudmaterjal on väga vastupidav, vetthülgav ja hingav ja see kuivab kiiresti. Kotte ja pakendeid saab mitu korda uuesti kasutada ning taaskasutada koos paberi või papiga.

Paptic „Tringa“ materjal, mida kasutatakse pakendis ja ostukottides, on välja töötatud Soomes asuva Paptic ettevõtte poolt ja see on valmistatud puidukiust säästvalt majandatud FSC sertifikaadiga metsadest.

 

 

 

Stockmanni vastutustundlikkuse kohta saad lugeda täpsemalt SIIT.