Imeliseks ööuneks

 

Parim viis enda eest hoolitsemiseks on kosutav uni, sest hea uni on tervise oluliseks alustalaks. Nende lihtsate näpunäidete abil saad järgmisel ööl veelgi paremini magada.

 

LÕÕGASTAVAD ÕHTURUTIINID

 

Pärast aktiivset päeva tasub lõõgastumisest teha harjumus – võta imeline mullivann, siruta end joogamatil või tee rahulik õhtune jalutuskäik enne magamaminekut. Keha ja vaim rahunevad, kui hämardad valgustust ning naudid näiteks lõõgastavat lõhnaküünla lõhna, loed head raamatut või kuulad rahulikku muusikat.

                                                                                                      

 

 

 

MITMEKESINE TOITUMINE

 

Toiduvalikul on samuti oluline mõju une kvaliteedile. Jälgi, et toitumine oleks piisavalt mitmekesine ja täidaks Su organismi vajadusi. Väldi raskeid eineid vähemalt 2 tundi enne magamaminekut. Ööune võivad rikkuda nii alkohol kui ka kofeiini sisaldavad joogid, selle asemel võta parem tass kummeliteed, mis on rahustava toimega.

                                                                                   

 

 

RAHUSTAV ÕHKKOND

 

Magamistuba peaks olema pime, jahe ja vaikne. Rahustavas keskkonnas on lihtsam uinuda, seega eelista magamistoa interjööris harmoonilist värvilahendust ja rahulikku atmosfääri. Dekoratiivsed padjad ja pehmed pleedid lisavad magamistuppa pehmust ning valgustust saab vähendada pimendavate kardinate abil. Samuti varjab tõhusalt valgust unemask ja toob magamistuppa luksusliku hotellitunde.

                                                              

 

 

 

PAITAVALT PEHMED ÖÖRIIDED

 

Ööriiete valikul tasuks samuti eelistada meeldivaid looduslikke materjale, mis soojendavad, kuid ei aja higistama. Näiteks luksuslikult sile siid ja mõnusalt pehme puuvill tunduvad naha vastu nii imeliselt, et vaevalt jõuad ära oodata, millal ööriided selga saad. Isegi külmetavad varbaid ei sega uinumist, kui jalga tõmmata pehmed soojad sokid.

                                                                                

 

 

HELLITAV VOODIPESU

 

 

Ilus ja kvaliteetne voodipesu muudab voodi kutsuvaks. Head und hindava inimese jaoks on esimeseks valikuks hingavad looduslikud materjalid, näiteks orgaaniline puuvill. Kergesti hooldatav lina on seevastu loomulikult veidi kortsuv materjal, mis ei vaja triikimist, vaid toob kerge pehmuse. Kui unistad luksuslikult siledast voodipesust, sobib ideaalselt tiheda kootud perkalist puuvillane voodipesu. 

                                        

 

 

 

TOETAV PADI

 

Kvaliteetsesse patja tasub investeerida, sest see mõjutab magamist kõige rohkem. Sobiva padja abil kohandad kogu oma magamisasendi ideaalseks, kui padi on piisavalt tugev ja õige kõrgusega, on kael pingevaba ja sirge. Nii lõdvestub kogu keha ja saad täieliku puhkuse, mida vajad.

                                   

 

 

 

UNISTUSTE TEKK

 

Täiuslik tekk pakub magajale turvalist ja pehmet tunnet, kus temperatuur püsib paras kogu öö. Igaühe individuaalne soojavajadus ja teisalt toa temperatuur määrab, kui sooja tekki vajad. Tekk mõjutab ka une kvaliteeti, seega mõtle, kas magaksid paremini õhulises pehmuses või naudiksid raskema teki rahustavat toimet.

                                         

 

 

 

Oma magamistoa sisustamiseks tasub aega võtta ning luua tõeliselt lõõgastav ruum, kus saab puhata ning taastuda. Kõik vajaliku oma magamistoa jaoks leiad  Stockmannist, sest hea uni on tervise oluliseks alustalaks.