Jätkusuutlik mood Stockmannis

Meile väga meeldib mood. Kuid mitte ainult. Oleme suured keskkonnasõbrad ja soovime, et jätkusuutlik mõtteviis väljenduks ka rikkalikus kaubavalikus. Viimastel aastatel on Stockmann laiendanud omabrändide orgaanilistest materjalidest valmistatud tootevalikut, teinud tasuliseks kilekotid juba enne seda, kui see Eestis kohustuslikuks sai ning võtnud ette toredaid algatusi erinevate koostööpartneritega ökoloogilise jalajälje vähendamiseks.

Ülemaailmsel maapäeval võtsime vastu järjekordse julge otsuse – Stockmann lõpetab ühekordsete plastiktoodete müügi ning asendab plastikust tarbeesemed keskkonnasõbralikemate alternatiividega. Meilt leiab nüüd puidust vatitikke, pilliroost ja metallist kõrsi, bambusest topse. Lisaks veel hulga tooteid, mille tegemine ja tarbimine on looduse suhtes vastutustundlikum.

 

Kuidas aga suhestuvad Stockmannis mood ja keskkonnasõbralikkus?

Kuna Stockmanni jaoks on vastutustundliku tarbimiskogemuse pakkumine ülimalt oluline, siis kauba valikul lähtume üha enam sellest, et lisaks kvaliteedile leiaksid moesõbrad meie juurest laia valiku jätkusuutlikku moekaupa. Rõõm on näha, et keskkonnast hoolivaid kaubamärke ja tooteid tuleb turule järjest enam. Siinkohal toome teieni mõned näited brändidest, kes on võtnud ökoloogilise jalajälje vähendamise südameasjaks ning kelle sortimendist leiab tõeliselt ägedat vastutustundlikku moodi.

 

Save the Duck on keskkonna- ning loomasõbralik üleriideid tootev Itaalia ettevõte, mis on saanud ka olulisi auhindu maailma juhtivatelt organisatsioonidelt. Nad on leiutanud Plumtech tehnoloogial põhineva sünteetilise taaskasutatud materjali, millel on udusulgede head omadused, kuid mille valmistamisel pole kannatada saanud ükski lind ega loom. Stockmanni kaubamajast leiad laia kaubavaliku nii naistele kui meestele.

Jope Save the Duck 209€

 

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasjaks on moemaailma eetilisemaks muutmine ning väärtust taasloova moekeskkonna arendamine. Enamus masstootmisest tekitab keskmiselt 18% tootmisjääke, mis tavaliselt viiakse lihtsalt prügimäele või põletatakse. Iga UPMADE® meetodil toodetud riideese Reet Aus kollektsioonis säästab keskmiselt 75% veest ning 88% energiast, võrreldes uue toote loomiseks kasutatavate vahenditega.

Reet Ausi Upshirt särk 55.90€ (nii meestele kui naistele)

 

Eelmisel aastal alustas Stockmann Reet Ausi ja Uuskasutuskeskusega koostööd, mille eesmärgiks on viia ringmajandus Eestis uuele tasemele, vähendada tekstiilprügi ja arutut tarbimist. Selleks kutsume inimesi üles tooma oma seisma jäänud teksariided Stockmannis asuvasse kogumispunkti, et anda neile pikem eluiga ja valmistada nendest uue disainiga rõivad.

Jätkusuutliku disainiga naisterõivaid pakuvad ka Stockmanni omabrändid Cut&Pret ning Noom, meestele aga Bodyguard. Et silmal oleks keskkonnasõbralikke tooteid kergem eristada, on neil juures väike roheline silt nimega „Sustainable Design“. See märk näitab, et toodete valmistamisel on kasutatud vastutustundlikke materjale: orgaanilist puuvilla; tselluloosist valmistatud kiud Lyocelli, mida toodetakse keskkonda säästval meetodil; või taaskasutatud polüestrit. Ilma kahjulike kemikaalideta töödeldud orgaaniline puuvill on pehmem ja vastupidavam ning looduses lihtsamini lagunev. Lisaks on see ka kehasõbralikum.

Jätkusuutlikku rõivamoodi leiad Stockmannist nendelt kaubamärkidelt

Naistele:
Samsoe & Samsoe, Tommy Hilfiger, Selected Femme, Esprit, Reet Aus, Cut&Pret ja Noom

Meestele:
Bodyguard, Esprit, EDC, Marc O’Polo, Save the Duck, Selected Homme, Makia, BilleBeino, Anerkjendt, Jack&Jones, CapHorn ja Superdry

Lastele:
Bogi, Cube Co, Name It, Benetton, Tommy Hilfiger