Violetta – ultraviolettmeetodil toidukarpide puhastamine

Ultraviolettvalgusega toidukarpe puhastav innovaatiline seade Violetta

Unikaalsest koostööst Stockmanni ja TalTechi vahel on võrsunud Eestis ainulaadne seade, mille eesmärk on puhastada ohutult ning operatiivselt kliendi enda korduvkasutatavat toidukarpi, et osta kaasa kvaliteetset ning maitsvat toitu.

Violetta on keskkonnasõbralik seade mis puhastab ultraviolettvalgusega korduvkasutatava toidukarbi bakteritest kõigest 8 sekundiga. Ultraviolettvalgus peatab mikroorganismide paljunemisvõime ja tagab puhastatava objekti steriilsuse.

Visuaalselt puhta karbi kohta ei saa kunagi öelda, et see on mikrobioloogiliselt puhas: et seal ei ole mõnda ohtlikku bakterit, viirust või hallitust. Saastuda võivad muuhulgas näiteks lusikas, töötasapind või klienditeenindaja kinnas. Praegune koroonaviirus näitab ehedalt, kui võimekad erinevad mikroorganismid on märkamatult meie kõigini jõudmisel.

 

Milliseid karpe tohib UV kapis puhastada?

UV kiirgusega puhastamine on efektiivne vaid siis, kui topsi suue on suurem või vähemalt sama suur kui topsi põhiosa. Seetõttu ei toimi puhastumine purkidel ega pudelitel. Toidukarbi materjal ei oma tähtsust, kuid tuleb arvestada, et puhastub vaid otsest kiirgust saav topsiosa. Läbi topsi põhja või seina, kiirguse toime ei ulatu. Seadmes on ka eraldi kaanehoidja, et tagada ka kaane, mis võib samuti sisemiselt toiduga kokku puutuda, puhastumine.

Kuidas protsess välja näeb?

Hommikul lülitab klienditeenindaja seadme sisse, misjärel käivitub seadme juhtprogramm ning toimub üks kontrolltsükkel. Süttivad UV lambid ning mõlemad signaaltuled.

Klienditeenindaja võtab kliendilt toidukarbi, mille ta asetab seadmesse põhi ülespoole. Kaane võib asetada kappi kas koos toidukarbiga, kui see sinna samamoodi mahub, või eraldi tsükliga.

Klienditeenindaja sulgeb seadme kaane ning seejärel algab 8 sekundit kestev töötsükkel. Samal ajal põleb punane signaaltuli ning läbi kaane on näha sinakat UV lampide kuma. Tsükkel saab läbi, kui põlema läheb roheline signaaltuli ja kaob sinine kuma. Toidukarbi võib seejärel seadmest välja võtta ning ka kohe kasutusse võtta.

 

Ootame teid tutvuma 1. korrusele Stockmann Delikatessi. Teenus on kõikidele tasuta.